Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Konut Fiyatları Temmuz’da Beklenti Üstü Arttı

Amerika Birleşik Devletleri’nde konut fiyat endeksi Temmuz’da yukarı yönlü seyrini sürdürdü. Detaylar haberde...
ABD’de Konut Fiyatları Temmuz’da Beklenti Üstü Arttı
HABER GİRİŞ

Federal Konut Finansmanı Ajansı (FHFA), ABD konut fiyat endeksinin aylık sonuçlarını açıkladı. ABD’de konut fiyatları Temmuz’da, bir önceki aya kıyasla yüzde 0,8 oranında artış gösterdi. Piyasanın beklentisi yüzde 0,5 artış olmasıydı.

Bir önceki yıla göre artış oranı ise yüzde 4,6 olarak gerçekleşti. Konut fiyatlarındaki yıllık artış, geçen yıl yüzde 20’lerdeydi.

Haziran ayında bildirilen aylık yüzde 0,3 fiyat artışı yüzde 0,4 artışa revize edildi.

Mevsimsellikten arındırılmış aylık fiyat değişiklikleri, Doğu Güney Orta bölümünde yüzde 0,1, Orta Atlantik ve Güney Atlantik bölümlerinde yüzde 1,4 artış arasında değişti.

FHFA’nın Araştırma ve İstatistik Bölümü Denetleyici Ekonomisti Dr. Nataliya Polkovnichenko, ev fiyatlarının son birkaç ayda gözlemlenen eğilime tutarlı olarak Temmuz ayında da artmaya devam ettiğini belirtti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

On milyonlarca ev satışını araştıran ve 1970 yılından bu yana verileri ölçen FHFA konut fiyat endeksi, son 12 ayda bölgesel olarak dokuz nüfus sayımı bölümünün tamamında artış gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.