Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de İşsizlik Maaşı için Başvuranların Sayısında Düşüş Var

Her hafta açıklanan verilere göre Amerika’da işsizlik ödeneğinden yararlanmak için başvuranların sayısı beklentiden az geldi.
ABD’de İşsizlik Maaşı için Başvuranların Sayısında Düşüş Var
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta, ABD tarafından gelen veriler her zamankinden çok daha büyük öneme sahip. Geçen hafta açıklanan tarım dışı istihdam, bu hafta gelen tüketici ve üretici fiyat enflasyonundan sonra, bugün açıklanan işsizlik maaş başvuruları da kritik önemdeki veriler arasında yer alıyor.

ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 11 Mart ile biten haftada, işsizlik sigortasından yararlanmak için başvuru yapan Amerikalı sayısı 192 bin oldu.

Piyasanın beklentisi 205 bin başvuru gelmesiydi. Önceki hafta 195 bin beklentisine karşın 211 bin başvuru gelmişti. Bugün yayımlanan raporda, geçen haftanın verisi 1000 artırılarak 212 bine revize edildi.

Böylelikle, son haftada revize edilmiş halinden 20 bin düşüş gerçeklemiş oldu.

4 haftalık hareketli ortalama, bir önceki haftanın revize edilmiş ortalamasından 750 azalarak 196 bin 500’e geriledi.

GCM Yatırım Banner

Devam eden işsizlik sigortası başvuruları 29 bin düşüşle 1 milyon 684 bine indi. Bir önceki haftanın sayısı 5 bin azaltılarak 1 milyon 718 binden, 1 milyon 713 bine düşürüldü.

Mevsimsellikten arındırılmış sigortalı işsizlik oranı 4 Mart’ta sona eren haftada yüzde 1,2 ile değişim göstermedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın