Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Enflasyon Göstergesi Olan PCE Endeksi Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, çekirdek PCE Şubat verisini açıkladı. Çekirdek PCE Şubat’ta beklentilere paralel olarak geldi.
ABD’de Enflasyon Göstergesi Olan PCE Endeksi Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel piyasaların radarından hiç düşürmediği dünyanın en büyük ekonomisi Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD), enflasyon göstergesi olarak kabul edilen ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) yakından izlediği çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE) açıklandı.

Çekirdek PCE, beklentilere paralel olarak Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 arttı. Endeks, aylık bazda yüzde 0,3 olarak yükseldi ve yüzde 0,4 olan beklentilerin altında geldi.

ABD’de kişisel tüketim harcamalarında aylık yüzde 0,3, yıllık ise yüzde 2,5 artış görüldü. Beklentiler aylık yüzde 0,4, yıllık ise yüzde 2,5 artacağı yönündeydi.

2024’ün Şubat ayında kişisel gelirler aylık yüzde 0,3, harcamalar ise yüzde 0,8 arttı. Kişisel harcamaların yüzde 0,4, harcamaların ise yüze 0,5 artması bekleniyordu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.