Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Venezuela için Aldığı Kararı Duyurdu

Venezuela’da hükümet ve muhalefetin seçimler konusunda anlaşmasının ardından ABD'de ülke için önemli kararlar alındı. Detaylar haberde...
ABD Venezuela için Aldığı Kararı Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Venezuela’da hükümet ve muhalefet seçimlerin 2024’te yapılması konusunda anlaşmaya vardı. Bu gelişmenin ardından ABD Hazine Bakanlığı Venezuela için aldığı kararı duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada bu demokratik gelişmelere yanıt olarak ülkenin petrol, doğal gaz ve altın sektörlerine yönelik uygulanan bazı yaptırımların askıya alındığı belirtildi.

Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian E. Nelson, konuya yönelik yaptığı açıklamada ABD’nin Üniter Platform ile Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro temsilcileri arasında anlaşma imzalanmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Nelson, ülkede petrol ve gaz sektörünü ilgilendiren işlemlere geçici olarak izin veren altı aylık bir lisans çıkarıldığını duyurdu.

Lisansın, Maduro temsilcilerinin taahhütleri yerine getirmemesi halinde yenilenmeyeceğini, iptal edileceğini bildirdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Söz konusu açıklamada ABD’nin Venezuela halkının yanında olduğu ve demokrasiyi desteklediği belirtildi.

Ayrıca Venezüella devlet tahvilleri ve PdVSA borç ve özsermayeleri üzerindeki ikincil ticaret yasağını kaldırmak için ilgili iki lisansta değişiklik yapıldığı kaydedildi. Venezuela tahvil piyasasında ise işlem yasağının devam ettiği aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.