Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Venezuela için Aldığı Kararı Duyurdu

Venezuela’da hükümet ve muhalefetin seçimler konusunda anlaşmasının ardından ABD'de ülke için önemli kararlar alındı. Detaylar haberde...
ABD Venezuela için Aldığı Kararı Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Venezuela’da hükümet ve muhalefet seçimlerin 2024’te yapılması konusunda anlaşmaya vardı. Bu gelişmenin ardından ABD Hazine Bakanlığı Venezuela için aldığı kararı duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada bu demokratik gelişmelere yanıt olarak ülkenin petrol, doğal gaz ve altın sektörlerine yönelik uygulanan bazı yaptırımların askıya alındığı belirtildi.

Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian E. Nelson, konuya yönelik yaptığı açıklamada ABD’nin Üniter Platform ile Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro temsilcileri arasında anlaşma imzalanmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Nelson, ülkede petrol ve gaz sektörünü ilgilendiren işlemlere geçici olarak izin veren altı aylık bir lisans çıkarıldığını duyurdu.

Lisansın, Maduro temsilcilerinin taahhütleri yerine getirmemesi halinde yenilenmeyeceğini, iptal edileceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklamada ABD’nin Venezuela halkının yanında olduğu ve demokrasiyi desteklediği belirtildi.

Ayrıca Venezüella devlet tahvilleri ve PdVSA borç ve özsermayeleri üzerindeki ikincil ticaret yasağını kaldırmak için ilgili iki lisansta değişiklik yapıldığı kaydedildi. Venezuela tahvil piyasasında ise işlem yasağının devam ettiği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın