Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Tedarik Zinciri Entegrasyonu için IDB ile Çalışacak

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Washington’un Amerikalılar Arası Kalkınma Bankası ile yakın iş birliği kuracağını söyledi.
ABD Tedarik Zinciri Entegrasyonu için IDB ile Çalışacak
HABER GİRİŞ

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Washington Çin’in büyüyen ekonomik büyümesine karşı koymaya çalışırken, ABD’nin Latin Amerika ve Karayipler’deki tedarik zincirlerini daha iyi entegre etmek için Amerikalılar Arası Kalkınma Bankası (IDB) ile yakın iş birliği içinde çalışacağını söyledi.

Beyaz Saray zirvesi öncesinde Amerika Ekonomik Refah Ortaklığı liderleri ile bir araya gelen Yellen, Hazine’nin IDB Başkanı Ilan Goldfajn’ın bölgesel kalkınma bankasının özel sektör kolu IDB Invest’te reform yapma çabalarını güçlü bir şekilde desteklediğini belirtti.

Yellen açıklamasında, “Hazine’deki ekibim, IDB Invest için önemli bir sermaye artışını mümkün kılacak politika reformlarını ve mali senaryoları tanımlamak için Başkan (Ilan) Goldfajn ve IDB Grubu hissedarlarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadelerini kullandı.

IDB’nin en büyük hissedarı ABD, Latin Amerika ve Karayipler’deki projelere düşük maliyetli finansman sağlamak ve öncelikli sektörlere yatırımı artırmaya yönelik daha geniş bir çabanın parçası olarak daha fazla bilgi paylaşımı ve eğitimi desteklemek için bankayla yakın iş birliği içinde çalışacak.

Yellen, konferans katılımcılarına daha fazla risk sermayesi, yenilenmiş bir iş modeli, yeni teşvikler ve yeni finansal ürünlerle donanmış bir IDB Invest’in, kapsayıcı, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve kalkınmayı teşvik etmede daha da etkili olacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hazine’nin reform yönündeki çabaları, iklim değişikliğini hafifletmek ve uyum sağlamak için yıllık yaklaşık 3 trilyon dolarlık maliyetle karşı karşıya kalan gelişmekte olan ülkelere daha fazla finansman sağlanması yönündeki geniş çabayı temsil ediyor.

IDB, Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde kalkınma bankası tarafından finanse edilen 13 milyar dolarlık projelere daha fazla ABD şirketini teklif vermeye teşvik etmek amacıyla Eylül ayında “Amerika Kıtası için İhale” adlı bir girişim başlatmıştı.

IDB’nin bu hamlesi, Çin’in Latin Amerika hükümetlerine doğrudan borç verme ve kaynak zengini Güney Amerika ülkeleriyle ticari bağları güçlendirme yoluyla Latin Amerika’daki nüfuzunu artırma çabalarını takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.