Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Satılan 1994 Toyota Supra Fiyatıyla 3 Tane 2020 Modeli Alınabiliyor!

ABD'de ortaya çıkan bir MK4 Supra, 1994 model olmasına rağmen şaşılacak derecede temiz duruyor.
ABD’de Satılan 1994 Toyota Supra Fiyatıyla 3 Tane 2020 Modeli Alınabiliyor!
HABER GİRİŞ

2002 yılında markası tarafından dinlendirilmeye alınan Toyota Supra adına, onlarda içerik yayınladık. Kimisi ikinci el en temiz örneği olurken bir kısmı da 2020 model yılına dair aşama içerikleriydi. Fernando Alanso gibi usta isimlerin binip test ettiği A90 Supra için tam not verilmişti. Öte yandan A90’nın BMW ile olan ilişkisinde belirli ön yargılara maruz kalan Toyota, insanları efsane aracına bindirene kadar sanırız bunları yıkamayacak.

Supra’nın kalan nadir örneklerinin aşırı pahalıya satıldığını biliyoruz. Kırmızı bir 2ZJ motorlu MK4‘ün 112.000 dolara alıcı bulduğunu ve alınması kolay olmayan bir örnek olduğundan bahsetmiştik. RM Sotheby’de satılan bu siyah MK4 Supra’nın fiyatı ile de 2020 model sıfırından 3,5 tane alabiliyorsunuz. İşte o değerli Supra…

Aracın kondisyonuna diyecek bir şey bulamıyoruz.

ABD'de Satılık Siyah Toyota SupraBiraz sonra kilometresini gördüğünüzde, resmen bugünlerde pahalıya satabilmek için saklandığını anlayacaksınız. Kaportası üzerindeki yılların verdiği deformasyonlar giderilmiş. Komple boyanıp boyanmadığını bilmiyoruz ancak koruma yapıldığı parlamasından açıkça belli oluyor.

Parçalar Toyota’nın 1994’te Supra’da kullandıkları. Yani orijinal!

ABD'de Satılık Siyah Toyota Supra Arka GörünümYoğun olarak Amerika’ya ihraç edilen Supra’ların ayakta kalanlarını görüyor olsak da sayıca daha fazla olduklarını düşünüyoruz. Ön tampon köşelerinde park sinyalleri ile karşılayan ikonik spor otomobil 5 kollu, basit görünümlü jantlara sahip. 90’lı yıllarda Lamborghini, Ferrari veya bir Aston Martin hisleri insanlara, daha ucuz yollu olarak GT-R ve Supra gibi otomobillerde yaşatılıyordu.

Siyah Supra’nın RM Sotheby’de ikinci satışı olduğunu öğrendik.

ABD'de Satılık Siyah Toyota Supra Stoplarİlk satış 2015 yılında gerçekleşmiş. ABD’nin Ortabatı eyaletlerinden olan Illinois’e gönderilmiş. Orada en az iki yıl geçirmiş ve 4 sene önce kilometresi 9.656 olarak kayıtlara geçilmiş. Spor aracın kısa süreliğine de olsa İsviçre’ye gidip tekrar Amerika’ya geldiği notlar arasına alınmış.

GCM Yatırım Banner
Yıldızımızın kokpiti de en az dışı kadar diri duruyor.

ABD'de Satılık Siyah Toyota Supra KokpitSedan bir Lexus’tan bile alınmış olabilecek koltukları spor değil ancak konforlu duruyor. Sarı deri ile kaplanan koltuklar haricinde taban kısımları sarı tonlu halıyla kaplı. Fonksiyon özelliği taşımayan direksiyon simidi, orta panel ve arka kısımlara doğru eski canlılığını koruyor.

Tadı hala unutulmayan ve en iyi motor ünitelerinden görülen 2JZ Twin Turbo’ya bakıyoruz.

ABD'de Satılık Siyah Toyota Supra MotorMühendislerin hiç çekinmeden aşırı güçler yüklediği ve aynı şekilde bunu kaldırmayı bilen 3.0L hacimli 2JZ ünitenin yeni A90 kasa Supra’ya koy çalışması yapılmıştı. Üretmiş olduğu 321 ps ve 427 tork bu aracı 5.1 saniyede 100 km’ye kalkış yaptırabiliyor. Nefes kesen saniyeleri sizlere garantileyen siyah Supra şimdide bu değerleri yakalayabilir çünkü sadece “18.024” km’de.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2020 Supra’nın İlk Örneği “Global #1” Aşırı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!

Böyle yıpranmamış orijinal MK4 Supra’yı bulmak çok zor. Zor olduğu için de tamı tamına 174.000 dolar isteniyor. ABD pazarında bu fiyatlara alınabilecek onlarca model sayabiliriz. Gücün yola aktarımını yaparken insanların adrenalinden çığlık attırdığı siyah Supra için siz ne düşünüyorsunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın