Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Perakende Satışları Şubat’ta Beklentilerin Altında Kaldı

ABD’nin Şubat ayına ilişkin perakende satış verileri açıklandı. Ocak’ta beklentilerin üzerinde gelen veriler, Şubat’ta keskin düşüş gösterdi.
ABD Perakende Satışları Şubat’ta Beklentilerin Altında Kaldı
HABER GİRİŞ

ABD Nüfus Sayım Bürosu (United States Census Bureau), Şubat 2023 döneminin perakende satışlarını paylaştı. Yılın ilk ayında gösterilen performansın devamı gelmedi. Beklentileri karşılamayan perakende satışlar Şubat ayında beklentilerin üzerinde düştü.

Şubat ayı verilerine göre ABD’de perakende satışlar yüzde 0,3’lük beklentilerin aksine aylık bazda yüzde 0,4 düşüş kaydetti.

Yıllık bazda ise yüzde 5,4 artış görüldü. Perakende satışlar 697,9 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Ocak’ta beklentilerin çok üzerinde gelen perakende satışlar, yüzde 1,8’lik artış beklentisinin aksine, revize edilmiş haliyle, yüzde 3,2 oranında artış yaşamıştı.

ABD Şubat Perakende Satışları
KAYNAK: U.S. Census Bureau

Yiyecek-içecek hizmet alanları, motorlu kara taşıtları, parça bayileri ile mobilya ve giyim mağazalarındaki düşen satışlar, Şubat 2023 döneminde perakende satışlardaki gerilemede etkili oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.