Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Özel Sektör İstihdamı Beklentileri Aşarak 242 Bin Arttı

Dünyanın en güçlü ekonomisi olan ABD’den kritik veriler açıklanmaya devam ediyor. ABD’de özel sektör istihdamı tahminlerden yüksek geldi. İşte detaylar;
ABD Özel Sektör İstihdamı Beklentileri Aşarak 242 Bin Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) piyasalar için önemli bir veri açıklandı. ADP’nin Şubat ayına yönelik aktardığı verilere göre ABD’de özel sektör istihdamı Şubat ayında 200 bin olan artış beklentilerini geçerek 242 bin olarak açıklandı. Verilerde, Ocak ayın verisi 106 binden 119 bine güncellendi.

Küçük ölçekli işletmelerde 61 bin kişilik istihdam kaybı meydana gelirken orta ölçekli ve büyük ölçekli işletmelerin istihdama etkisi olumlu oldu. Küçük ölçekli işletmelerde 61 bin işten çıkarma görülürken orta büyüklükteki işletmelerde 148 bin, büyük ölçekli işletmelerde ise 160.000 kişi işe alındı.

ABD Özel Sektör İstihdamı Beklentileri Aşarak 242 Bin ArttıKaynak: ADP

Son verilere göre ABD’de özel sektördeki istihdam sayısı Şubat ayı itibarıyla 127.290.000 olarak kaydedildi.

ADP Baş Ekonomisti Nela Richardson istihdam piyasasının güçlü olduğunu vurguladı. Verilerin ekonomi için iyi olduğunu, fakat ücret artışlarının hala çok yüksek olduğunu dile getirdi. Richardson “ Burada görülecek ılımlı yavaşlama, kısa vadede enflasyonu düşürecek bir etki yaratmayabilir.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu