Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’ye Özel Sadece 236 Adet Yapılan Dinan Tuning Çıkışlı “BMW M3” Satılıyor

BMW M tarihinin en akılda kalan serilerinden olan E36 M3'ün ABD'ye özel Mugello Red rengi örneklerinden birisi satılıyor!
ABD’ye Özel Sadece 236 Adet Yapılan Dinan Tuning Çıkışlı “BMW M3” Satılıyor
YAYINLANMA ZAMANI

BMW’nin 3 Serisi tarihinin en özel aracıyla beraberiz. 1992 yılının Şubat ayında yapılan bir gösterimle E30’un boyutları değişmiş, sağlam motorla hız aracı yollara çıkarılmıştı. Başlarda sadece coupe olarak, sonradan cabrio ve dört kapılı sedan yapılarıyla ilgi odağı oldu. O yıllarda M5’in belli bir aralıkta üretiminin durması sebebli M3’ler şirketin yükselen değeri olmuştu.

1994 yılında ise yarış versiyonu olarak M3 GT‘ler sahne aldı. Konuğumuz olan M3’de Amerika için hazırlanan Mugello Red rengiyle göz kamaştırıcı duruyor. 90’lı yılların en eğlenceli makinelerinden biri M3! Otomotivin yıllarca konuştuğu, BMW hayranlarının resmen evrenin son harikalarından biri gördüğü araç dersek abartmayız.

Özel rengiyle M3, canlı bir profil çiziyor.

Paratic Placeholder 640x360

24 yaşındaki bir otomobile göre sizce de göz alıcı durmuyor mu? Eski Mercedes E Serilerinde de olan durumun aynını BMW 3’lerde var.

Tasarımları bir sonraki kasa değişimine kadar değil, resmen 30 sene sonra da bakabileceğimiz şekilde.

Yalnız farlar orijinalde mi mercekli yapıyıyla üretildi yoksa sonradan mı takıldı bilgi sahibi değilim.

Paratic Placeholder 640x360

Tampon üst ve alt siyah kemerlerden sonra araç üzerindeki bir logo dikkatimizi çekiyor. O da bu otomobilin Dinan tarafından modifiye edildiği.

Dinan’ın görevi BMW’nin satış sonrası modellere performans serileri yüklemek.

1994 M3’ün biraz daha özel olan kısımlarına yaklaşıyoruz.

Paratic Placeholder 640x360

Dina eseri olduğunu perçinli, siyah kemerli çamurluklarından anlamak mümkün. Vidaları görünce nedense Japon Liberty Walk‘u anmak istedim. Tarzlar aynı sonuçta. Japon tuningcinin son Toyota GT 86’sını nasıl ele aldığını buradan bakarak inceleyebilirsiniz.

Lastik kısmında koyu tonlu, stili hoş bir 17 inç Volk Racing jant kullanılmış.

“Ben M3’lerin özeliyim” diyişini duyar gibiyim.

Paratic Placeholder 640x360

Kırmızı şeytanın bagaj üstü rüzgarlığının normal olduğunu söyleyemeyeceğim. Lazım olan bastırma kuvvetine karşı açılı, uzaklardan kendini belli edecek parça kullanılmış.

Yine Dinan’ın yaptığı soğuk hava girişleri ve özel egzoz çıkışlarını görmekteyiz.

İç kısma geçildiğinde diri yalnız deformeye doğru giden parçalar dikkatimi çekiyor.

Paratic Placeholder 640x360

Sonuçta bu hızlı otomobil üretildiğinde dünyaya gelen bir çocuk şimdilerde üniversiteyi bitirmiş oluyor. Spor koltukların sürücü kısmındakinde ufak yıpranmaların olduğu ama yine de sağlam durabilmiş yorumunu yapabilirim. Yolcu koltuğunda kılcal çatlaklardan başka bir şey yok.

Diğer kısımlarda Z3M’den alınan krom göstergedeki yazan “134 bin km” rakamı var. E46’dan alınan vites topuzu ve JVS müzik tesisatı da bulunuyor.

Arkadan itişli drift klübü mensubu aracımızda sağlam motor yatıyor.

Paratic Placeholder 640x360

Mugello Red M3‘ün kaputu altında 3.0L ünite bulunuyor. 240 beygir ve 305 nm tork üreten spor otomobil, 6 saniye içerisinde 100’e çıkarak sizi uçurmanın girişini yapıyor. Karıştırılan kısım ise bu serinin 3.2L motor olması. Bahsedilen motor 1996 yılından sonra M3’lere koyuldu.

Sahibinin iddiası ABD’ye yalnızca 236 Mugello Red M3 ithal edildi. Ve çoğunun artık olmadığı, kendi BMW’sinin de kalanların en iyisi olduğunu söylüyor. Açık artırma usulü ile satılacak M3’ün 10 bin dolardan fazlaya gitmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.