Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD: Moskova’yı İzole Etme Çabalarını Sürdüreceğiz

Rusya’nın BM Güvenlik Konseyi statüsünde değişiklik beklemediklerini söyleyen ABD’nin BM temsilcisi, agresif yaptırımların devam edeceğini aktardı.
ABD: Moskova’yı İzole Etme Çabalarını Sürdüreceğiz
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna savaşı bir yandan sivil tahliyeleri diğer yandan çatışma haberleriyle devam ederken, Rusya’ya yönelik ambargolar da aynı şekilde sürüyor. ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) temsilcisi Linda Thomas Greenfield, Washington’un Moskova’yı izole etme çabalarını sürdüreceğini açıkladı.

Ancak Rusya’nın şu anda BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olarak statüsünde herhangi bir değişiklik beklemediğini dile getirdi.

Ardından sözü Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin Rusya hakkında taleplerine getirdi. “Ukrayna cumhurbaşkanının, Konsey’in kendi görüşüne göre yavaş hareket ettiğine dair görüşünün çok farkındayım ve ona çok sempati duyuyorum ancak bu başladığından beri Ruslara karşı oldukça agresif adımlar atıyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Rusya’nın Güvenlik Konseyi’nde daimi üyeliği olduğuna dikkat çekti. Rusya’nın nükleer silah kullanma tehdidini hatırlatan isim, “Kimyasal silah kullanımı konusunda ABD ve Ukraynalılara karşı sahte suçlamalarda bulundular ve kimyasal silah kullanabileceklerini biliyoruz. Bu yüzden tehdidi ciddiye almalıyız.” dedi.

Haberde, Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral İgor Konashenkov, Rusya’nın Kimyasal Silahlar Sözleşmesini ihlal ettiği yönündeki iddialar hakkında yaptığı yoruma da yer verildi.

Konashenkov, Batılı ülkelerin desteklediği Ukrayna Güvenlik Servisi’nin, Rusya’yı suçlamak için sivillere karşı zehirli maddeler içeren sahte bir operasyon planladığını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu