Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya: ABD Ukrayna’daki Çatışmalara Doğrudan Müdahil Oluyor

Rusya Devlet Duması Başkanı, ABD'nin Ukrayna'daki çatışmalara doğrudan müdahil olduğunu söyledi. Detaylar altta;
Rusya: ABD Ukrayna’daki Çatışmalara Doğrudan Müdahil Oluyor
Yorum

Savaşın üçüncü ayında Rusya’nın Ukrayna işgali nedeniyle ortaya çıkan jeopolitik gerilimler artıyor.

Rusya, NATO ve Batılı ülkeler hakkında suçlamalara devam ederken Rusya Devlet Duması Başkanı, bugün ABD hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vyacheslav Volodin, Washington’u Ukrayna’daki askeri operasyonları koordine etmekle suçladı ve bunun ABD’nin Rusya’ya karşı askeri harekata doğrudan katılımı anlamına geldiğini söyledi.

“Washington, esasen askeri operasyonları koordine ediyor ve geliştiriyor, böylece ülkemize karşı askeri eylemlere doğrudan katılıyor” ifadelerini kullandı.

NATO ittifakı ABD ve Avrupa üyeleri, Ukrayna’nın doğu ve güney bölgelerinin işgaliyle sonuçlanan ancak Kiev’i alamayan bir Rus saldırısına direnmesine yardım için Kiev’e ağır silahlar sağladı.

Ancak ABD ve NATO müttefikleri, çatışmaya taraf olmamak için savaşa direkt olarak katılmayacaklarını defalarca söylediler. ABD’li yetkililer, ABD’nin Rus saldırısına karşı koymak için Ukrayna’ya istihbarat sağladığını söyledi ancak bu istihbaratın kesin hedefleme verileri içerdiğini reddetti.

Duma Sözcüsü Volodin, Moskova’nın güney komşusunun askeri yeteneklerini azaltmak ve hükümet ve ordu üzerinde hakimiyet kuran faşist unsurların kökünü kazımak için Ukrayna’daki özel harekatın önde gelen bir savunucusu olarak tanınıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu