Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Mortgage Faizleri 4 Hafta İçinde İlk Kez Geriledi

MBA ABD’deki mortgage başvurularının yüzde 1,4 oranında gerilediğini açıkladı. İşte ABD’den gelen kritik verinin detayları;
ABD Mortgage Faizleri 4 Hafta İçinde İlk Kez Geriledi
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Mortgage Bankalar Birliği (MBA), mortgage başvurularını açıkladı. Verilere göre mortgage başvuruları 2 Haziran ile sona eren haftada mevsim etkisinden arındırılmış olarak yüzde 1,4 oranında gerileme gösterdi.

ABD’de 30 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranı yüzde 6,91’dan 6,81’e indi ve son dört haftanın ilk düşüşünü gerçekleştirdi.

Haziran’da 15 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranı yüzde 6,41’den yüzde 6,25’e geriledi.

Konuyla ilgili rakamları değerlendiren MBA Başkan Yardımcısı Joel Kan, morgage faiz oranının bir önceki haftaki yüksek seviyesinden düştüğünü, fakat yüzde 6,8’lik rakamın mevcut yılın en yüksek ikinci değeri olduğunu ifade etti.

Kan, yüksek faiz oranları nedeniyle düşen satın alma gücüne işaret ederek yeniden finansman aktivitesinin düşük olduğunu paylaştı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu