Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Kiev Büyükelçiliği Vatandaşlarına Ukrayna’dan Ayrılın Dedi

Kiev'de bulunan ABD Büyükelçiliği, vatandaşlarına bugün Ukrayna'dan ayrılmaları için resmi bir çağrıda bulundu. Haberin detayları aşağıda;
ABD Kiev Büyükelçiliği Vatandaşlarına Ukrayna’dan Ayrılın Dedi
Yorum

ABD’deki Ukrayna Büyükelçiliği tarafından bugün yayımlanan açıklamada Rusya’nın Kiev’in sivil altyapısına ve ülkede bulunan başka yerlerdeki hükümet tesislerine yönelik saldırılar başlattığını duyurdu.

Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, ABD vatandaşlarının bulundukları yere sığınmasını ve güvenli bir durum sağlandığında mevcut kara ulaşım seçeneklerini kullanarak Ukrayna’dan ayrılmaya çağırdı.

Daha öncesinde de yapılmış olan güvenlik uyarılarına ek olarak yeni bilgilerin de eklendiği duyuruldu. Yeni yapılan uyarıda, gürültülü bir patlamanın duyulduğunda veya sirenler devreye girdiğinde hemen sığınak aranması gerektiği yer aldı.

“ABD Vatandaşları Uyanık Kalmalı”

Bir evde veya binada bulunuluyor ise dış duvar, pencere ve açıklığın en az bulunduğu yerlerde durulması gerektiği söylendi. Binanın en alt katına gidilerek kapıları kapatılması ve herhangi bir pencere veya açıklıktan uzak durularak iç duvarın yanına oturulması paylaşıldı.

Patlamalar sırasında açık bir alanda bunuluyorsa, hemen bir binaya sığınılması gerektiği belirtildi. Sığınma mümkün değilse yere uzanılıp ve eller ile başın örtünmesi gerektiği iletildi.

Gelen füze veya drone önlense bile, düşen enkazın önemli bir risk oluşturduğunun bilgisi verildi. Saldırıdan sonra ise enkazdan uzak durulması ve resmi bir rehberlik için büyük haber kuruluşlarının izlenmesi gerektiği aktarıldı.

Yapılan duyuruda, Ukrayna genelindeki güvenlik durumunun değişken olduğuna ve koşullarınsa uyarı yapılmadan bozulabileceğinin altı çizildi ve şöyle eklendi:

“ABD vatandaşları uyanık kalmalı ve güvenlik farkındalıklarını artırmak için uygun adımları atmalıdır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu