Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklenti Üstü! İşte Son Veriler

Amerika Birleşik Devletleri'nde işsizlik maaşı başvurularında son haftanın verileri açıklanırken başvurular beklentilerin üzerinde geldi. Detaylar haberde;
ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklenti Üstü! İşte Son Veriler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Çalışma Bakanlığı (DOL), haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin güncel verileri yayımladı. Buna göre mevsimsellikten arındırılmış ilk işsizlik maaşı başvuruları, 20 Ocak ile biten hafta itibarıyla 214 bin olarak gerçekleşti.

Başvurular böylelikle piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşmiş oldu ve bir önceki haftaki 189 binlik artışı takip etti. Başvuruların bu hafta 200 bin olarak gerçekleşmesi öngörülüyordu.

Paylaşılan raporda, ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısının, önceki haftanın revize edilen seviyesine göre 25 bin kişilik artış gösterdiği belirtildi.

İşsizlik maaşı başvurularına ilişkin önceki haftanın verisi yukarı yönlü şekilde 187 binden 189 bine revize edildi.

Geçen hafta itibarıyla dört haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuru sayısı, önceki haftanın revize edilen ortalamasına göre 1.500 azalarak 202 bin 250‘ye geriledi.

Şimdi Kayıt Olun

Önceki haftanın ortalaması 500 artışla 203.250’den 203.750’ye revize edildi.

Süregelen işsizlik maaşı başvuru sayısı ise 20 Ocak ile biten haftada 27 bin kişi artışla 1 milyon 833 bin seviyesine çıktı.

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Tablo
Kaynak: DOL

ABD Dolar Endeksi (DXY), haftalık işgücü piyasası verilerinin yayımlanmasının hemen ardından 103,20 civarındaki günlük işlem aralığını korudu ve Çarşamba günü başlayan düşüş ayağını genişletti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.