Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklenti Üstü Geldi

ABD Çalışma Bakanlığı, 21 Ekim ile sona eren hafta itibarıyla işsizlik maaşı başvurularının piyasa beklentisi üstünde arttığını duyurdu. Detaylar haberde...
ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklenti Üstü Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Çalışma Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri açıkladı. 21 Ekim ile sona eren haftada işsizlik maaşı başvuruları beklenti üstü arttı.

Geçen hafta 198 bin seviyesine gerileyen ve Ocak 2023 döneminden bu yana en düşük seviyeyi gören işsizlik maaşı başvuruları 21 Ekim itibarıyla 10 binlik artışla 210 bine yükseldi.

Piyasanın beklentisi 208 bin başvuruydu.

Haftalık işsizlik maaşı başvuruları dört haftalık hareketli ortalamada 1.250 artışla 207 bin 500’e yükseldi.

Önceki haftanın ortalaması 500 artışla 206 bin 250’ye revize edildi. Mevsimsellikten arındırılmış sigortalı işsizlik maaşı başvuru sayısı önceki haftaya göre 63 bin arttı. Rakam 1.790.000 seviyesine yükselmiş oldu. Önceki hafta 1.727.000 olarak kayda geçmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Ayrıca tüm programlarda sosyal yardımlar için başvuru sayısı 1.221.801 oldu.

Faiz oranını, Mart 2022’den beri 11 kez artıran ABD Merkez Bankası’nın hedefi  enflasyonun beslediğini söylediği artan ücretleri düşürmek. İşgücü piyasası ve genel olarak ekonomi beklenenden daha iyi bir performans sergiledi.

Analistler söz konusu verilerin ABD’de iş gücü piyasasının sıkı kalmaya devam ettiğini gösterdiğini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.