Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD İşsizlik Başvuruları Beklentinin Çok Az Üstünde Seyretti

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre işsizlik maaşı başvuruları beklentinin çok az üzerine çıktı. İşte detaylar;
ABD İşsizlik Başvuruları Beklentinin Çok Az Üstünde Seyretti
HABER GİRİŞ

ABD Çalışma Bakanlığı, her hafta açıkladığı işsizlik maaşı başvuru verilerini paylaştı. İşsizlik başvuru sayısı 30 Temmuz ile sona eren haftada 6 bin artarak 260 bin oldu.

Ekonomistlerin beklentisi 259 bin başvuru yönündeydi.

Bakanlığın yayımladığı verilere göre bir önceki hafta 256 bin olarak açıklanan başvuru sayısı, 2 bin adetlik düşüş ile 254 bine geriledi.

23 Temmuz ile sona eren haftada işsizlik maaşından yararlanan toplam kişi sayısı bir önceki haftaya göre 48 binlik artışla 1 milyon 416 bin oldu.

Mevsimsellikten arındırılmamış olarak işsizlik haklarından yaralanmak isteyenlerin sayısı geçen haftaya göre 9 bin 285 azalarak 205 bin 587’ye düştü.

GCM Yatırım Banner

Başvuru taleplerinde Connecticut’ta 7 bin 95’lik artış göze çarptı. Massachusetts’te 6 bin 934 ve Ohio’da bin 801 ile kayda değer düşüşler gerçekleşti.

İşsizlik başvurularının 4 haftalık ortalaması, bir önceki hafta 248 bin 75 iken bu hafta 6 binlik artışla 254 bin 750 oldu.

Devam eden işsizlik başvuruları sayısı 1 milyon 368 binden, 1 milyon 416 bine yükseldi.

SoFİ Yatırım Stratejisi Başkanı Liz Young, işsizlik başvuru sayılarının pandemi öncesi seviyelerinin altında olduğunu fakat hala kayda değer bir yumuşamanın olmadığını vurguladı. Artışın görmezden gelinemeyeceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın