Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD İran’ı Uyardı: İsrail Meselesine Karışmayın

İran’ın Hamas’ı finanse ettiği iddiasına sarılan ABD’den nota gelmeye devam ediyor. ABD’li general, İran’ın kaotik ortama dahil olmaması gerektiği çıkışını yaptı.
ABD İran’ı Uyardı: İsrail Meselesine Karışmayın
HABER GİRİŞ

Hamas’ın hafta sonu başlattığı saldırılara ABD’nin tepkisi sert olurken İsrail’e destek veren Washington, İran’ı hedef alarak Tahran’ı suç ortağı olmakla itham etti. ABD’nin üst düzey generali ise bugün yaptığı çıkışta, İran’ın savaş gündeminden uzak durması notasını verdi.

Hamas’ı finanse ettiği iddia edilen Tahran’ın savaşa dahil olma ihtimalini yorumlayan Genelkurmay Başkanı General Charles Q. Brown, gazetecilerin sorusu üzerine savaşla ilgili İran için mesajında şöyle konuştu:

“Oldukça güçlü bir mesaj göndermek istiyoruz. Bunun genişlemesini istemiyoruz ve amaç İran’ın bu mesajı yüksek sesle ve net bir şekilde iletmesidir.”

ABD’nin İsrail’e destek verirken Hamas için caydırıcı olacak yöntemler geliştireceği sinyalini verdi.

ABD İran’ın Petrol Rafinerilerini Bombalamalı

ABD’nin üst düzey generali, Hamas için caydırıcı önlemler alınması gerektiği mesajlarını verirken dış politikaya ilişkin söylemleriyle dikkat çeken Senatör Lindsey Graham’dan daha radikal bir çıkış gelmişti.

GCM Yatırım Banner

ABD’li senatör Graham, Hamas’ı caydırmak için İran’ın yaptırıma tâbi tutulmasını savunarak, ülkede petrol rafinerilerinin bombalanması gerektiğini savunmuştu. Senatör, Amerika’nın İran’ın petrol altyapısını yok etmesi gerektiği çağrısını yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.