Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galoma Açıklamaları ve ABD Hazine Kıymetlerinde Düşen Fiyatların Verimi Yükseltmesi!

Riski görece yüksek, getiri beklentisi fazla olan varlıklara yönelim, tahvillerden çıkışı ve rölatif tahvil fiyatlarında düşüşü gösterirken, gelişmenin reaksiyonunda tahvil fiyatlarındaki verim arttı.
Galoma Açıklamaları ve ABD Hazine Kıymetlerinde Düşen Fiyatların Verimi Yükseltmesi!
HABER GİRİŞ

ABD devlet tahvili fiyatları, Avrupa devlet borcundaki düşüşlerin ardından Cuma günü düştü. 10 yıllık Hazine tahvillerindeki getiri Perşembe günü %2.711’den beş haftadan fazla bir sürecin en yükseği olan %2.759’a ulaştı. Kasım ayından bu yana en büyük haftalık artış olan hafta için 0.099 puana tekabül eden yükseliş görüldü. 2 yıllık kıymetlerin verimi ise %2.557 seviyesinde görüldü.

Tahvil fiyatları düştükçe artan verim, Alman hükümetinin borcunun getirisi önümüzdeki hafta Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısında öne çıktı. 2014 yılından bu yana negatif faiz oranlarını koruyan ECB, parasal uyaranları ekonomiden kaldırmak için kademeli adımlar atıyor. (Merkez Bankası tahvil alım programını Aralık ayında bitirmişti.)

Almanya Verileri Takip Edilirken, Galoma Görüşlerine Bakış

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Avrupa’da bazı zayıflıklar görülse de ECB yetkilileri, bölgedeki büyümenin devam edeceğini vurguluyor. (Merkez Bankası’nın ekonomistlerinin Cuma gününe göre yayınladığı bir rapor.) Seaport Global Holdings’ten Thomas Di Galoma, Almanya’daki verim artışını yakından takip ettiklerini ifade etti.

Sayın Galoma tüketiciler, işletme, eyalet ve yerel yönetimler için borçlanma maliyetlerinin belirlenmesine yardımcı olan 10 yıllık verimin daha fazla artabileceğini vurguladı. Bazı yatırımcılar ekonominin yönü konusundaki belirsizliğin tedirginliğinden dolayı, verim bir yılın en düşük puandaki seyri içinde kaldı.

Faiz Oranlarında Değişiklik Beklenmiyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yatırımcılar, ekonominin iyi olmasını beklediklerinde ve daha riskli menkul kıymetlerden daha yüksek getiri istediklerinde, devlet tahvili gibi güvenli varlıkları satıyorlar ve bu gelişmeye rölatif verimler yükseliyor. Gelecek hafta veri sürümlerinden ekonominin yönü ve ABD’nin genişlemesinin devam etmesinin önündeki herhangi bir engel olup olmadığı konusunda netlik kazanılabilir. Çalışma Dairesi, tarım dışı maaş bordrolarındaki değişiklikleri ortalama saatlik kazanç ve 8 Mart işsizlik oranı hakkında rapor yayınlayacak.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcıların merkez bankası politikası doğrultusunda öngörülerine dayalı yatırım için kullandıkları FED fonlarında, politika yapıcılarının bu yıl faiz oranlarını artırma ihtimalinin %12 olduğunu ve mevcut aralıkta %2,25 ile %2,5 arasında kalmalarının %88 olabileceğini bekliyor. (CME Group verileri.)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.