Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Hazine Kıymetleri, Dow 30 ve Diğer Vadeli Endekslerde %1.0’e Yakın Artış

ABD piyasalarında gözlenen riski az varlıklara kaçan yatırımcılar haftanın son işlem gününde vadeli endekslerin sinyaline göre spot piyasaya geçebilir.
ABD Hazine Kıymetleri, Dow 30 ve Diğer Vadeli Endekslerde %1.0’e Yakın Artış
HABER GİRİŞ

ABD devlet tahvili fiyatları Perşembe günü yükseldi. Ticaret Sekreteri Wilbur Ross’un ABD ve Çin’in bir ticaret anlaşmasından uzak kaldığını söylemesine yükseliş ile reaksiyon varlıklar risk birimlerindeki katı primlenmeden kar alımı ile çıkan yatırımcının güvenilir liman talebini karşıladı.

ABD 10 yıllık hazine kıymetlerindeki verim %0.98’lik bir artış ile %2.739 seviyesinde gözlendi. 2 yıllık kıymetlerdeki primlenme yaklaşık %1.0’e yakın görülürken verim %2.585 seviyesinde gerçekleşti. 10 yıllıkların 50 günlük hareketli ortalama seviyesi %2.733 iken, 2 yıllıkların %2.580 olarak takip edildi.

Yayınlanan Röportaj Sonrası Gelişmeler

Röportajdan Sonra Gözlenen Dikkat Çekici GelişmelerVerim Ross’un CNBC’de yayınlanan bir röportajında, iki ülkenin görüşmeler konusunda geride olduğunu söyledikten sonra düşmüştü ancak bugün toparlandı. Partilerin icra mekanizmaları ve diğer karmaşık konular hakkındaki gelişmelerin sorgulanması gerektiğini de ifade etti.

Jefferies Financial Group’tan Thomas Simons, Başkan Trump tarafından periyodik olarak sunulan daha iyimser sonuçlarla karşı karşıya olduğunu belirtti. Yorumlar federal çalışanlar tarafından hükümetin kısmi kapatılmasının üçüncü haftasında sert bir şekilde artarken, federal çalışanlar tarafından yapılan iddiaların hızla artmasına rağmen, işsizlik ödeneği için yeni başvuruda bulunan Amerikalıların sayısının 1969’dan bu yana en düşük seviyeye düştüğünü gösteren bir Çalışma Bölümü Raporu gölgelendi.

İşsizlik Dairesi Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD’deki işten çıkarmalar için vekil olan ilk işsizlik iddialarının 13.000’lik düşüşle 19 Ocak’ta sona eren haftada 199.000’lik bir mevsimsellikten arındırıldığını belirtti. Bu başvurular Kasım 1969’dan bu yana talepler için en düşük seviyeye işaret ediyor. Ayrıca, ekonomistlerin geçen hafta 218.000 yeni talebi vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Spot Hisse Senedi Endekslerinde Primlenme Sürüyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Dow Jones 24.553, Nasdaq 7.073 ve S&P 500 2.642 puandan kapandı. Haftanın son işlem gününde ABD vadeli endeks kontratlarındaki görünüme bakıldığında  anlık Mart vade Dow 30 %0.96, S&P 500 %0.96 ve Nasdaq 100 %1.29 değer kazanımında  görülürken, spot hisse senedi piyasalarında alıcılı bir açılışı işaret ediyor.

Haftanın son işlem gününde dünya genelinin pozitif kapanışları gelecek hafta ilk işlem gününe ılımlı bir miras olarak görülebilir. Endekslerin yukarı yönlü hareketinde teknoloji hisseleri yine değer kazanımını artıran taraf olarak gözlenebilir. Genel bir düzlemde sanayi bileşenlerinin de hız kazanmış olması ılıcılı seyirde sanayi argümanlarına kar getirebilir.

Avrupa endekslerinde ise İngiltere FTSE 100 %0.16 pozitif taraf gidişatında, Almanya DAX %1.60 ve Fransa CAC 40 %1.04 değer kazanımı göstermekte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın