Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları Açıklandı

Küresel piyasalar için önemli olan ABD işsizlik haklarından yararlanma başvurularının, haftalık değişimleri açıklandı. Merakla beklenen rakamlar şöyle...
ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları Açıklandı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Çalışma Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularını yayımladı. Açıklanan verilere göre 5 Şubat haftasında, işsizlik ödeneğinden yararlanmak için başvuru yapan kişilerin sayısı 223 bine geriledi. Önceki haftanın revize edilmiş halinden 16 binlik düşüş oldu.

Devam eden işsizlik sigortası başvurularında sınırlı düşüş gerçekleşti.
ABD İşsizlik Maaş Başvuruları
Kaynak: ABD Çalışma Bakanlığı

5 Şubat verisinde, 4 haftalık hareketli ortalama revize edilmiş haliyle 2 bin azalarak 253.250 açıklandı. Bir önceki haftanın ortalaması ise 250 artışla 255.000’den 255.250’ye yükseltildi.

Mevsimsellikten arındırılmış sigortalılar için avans numarası 1 milyon 621 bine geriledi. Devam eden işsizlik sigortası başvuruları 3 Şubat haftasında 1 milyon 628 bin, 27 Ocak’ta 1 milyon 675 bin, 20 Ocak’ta ise 1 milyon 635 bin gelmişti.

İşsizlik oranı bu haftada da değişmedi ve yüzde 1,2’de sabit kaldı. Düzeltilmemiş sigortalı işsizlik oranı 29 Ocak haftasında 0,1 puan azalarak yüzde 1,4 açıklandı.

ABD işsizlik maaş başvuruları 29 Ocak haftasında 238 binle, 245 bin olan beklentinin altında gelmişti.

Söz konusu veri revize edilmiş sayının 23 bin daha düşüğü oldu. 4 haftalık hareketli ortalama, önceki haftanın revize edilmiş ortalamasına göre 7 bin 750 artışla 255 bin açıklanmıştı. Devam eden başvurular bir önceki haftaya göre 44 bin azalarak 1 milyon 620 bin kişi olmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu