Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Doğal Gaz Stokları Beklentinin Altında Azaldı

EIA tarafından açıklanan haftalık verilere göre ABD’de doğal gaz stokları 190 milyar feet küp azaldı. Detaylar şöyle…
ABD’de Doğal Gaz Stokları Beklentinin Altında Azaldı
HABER GİRİŞ

Enerji Bilgi İdaresi (EIA), haftalık doğal gaz stok verilerini açıkladı. Paylaşılan bilgiye göre 11 Şubat ile sona eren haftada ABD doğal gaz stokları 190 Bcf’lik (milyar feet küp) net düşüş gösterdi. Beklenti 193 Bcf’lik azalma olması yönündeydi. Bir önceki hafta 222 Bcf’lik düşüş olurken, rakam tahminleri karşılaşmıştı.

EIA: ABD’de pazarlanan doğal gaz üretiminin 2022 ve 2023’te artması bekleniyor.

Kurum tarafından yayımlanan bir başka raporda ABD’de doğal gaz üretiminin 2022’de günde ortalama 104,4 milyar feet küp artacağı tahmin edildi. 2023 yılında ise 106,6 ile rekor düzeyde yükseleceği öngörüldü.

Gelecek iki yıl boyunca üretimin yüzde 97’sinin Meksika hariç 48 eyaletten geleceği söylendi. Kalan yüzde 3’lük kısmın ise Alaska ve Meksika Federal Açık Deniz Körfezi’nden geleceği belirtildi.

“ABD doğal gaz üretimindeki büyüme öncelikle Kuzeydoğudaki Appalachia bölgesinden, Batı Teksas ve Güneydoğu New Mexico’daki Permian bölgesinden, Teksas ve Louisiana’daki Haynesville bölgesinden gelecek.” denildi.

GCM Yatırım Banner

Doğal gaz fiyatlarının yüksek kalmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, Haynesville bölgesindeki sondaj kuyu çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.