Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Rotasını İsrail’e Çevirdi

Çatışların genişlemesinden endişelenen ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Orta Doğu turunu uzatarak Pazartesi günü yeniden İsrail'e gitmeyi planlıyor. Detaylar haberde;
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Rotasını İsrail’e Çevirdi

Amerika Dışişleri Bakanlığı’ndan bir üst düzey yetkilinin Reuters’a yaptığı açıklamaya göre ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Pazartesi günü İsrail gidecek. İsrail-Filistin arasındaki savaşa yönelik yapılacak ziyaretle ABD’nin çatışmanın yayılmasını durdurmak için çalıştığı kaydedildi.

Sekiz gün önce Hamas militanları, İsrail kasabalarına düzenlediği saldırıda sivil halkı vurmuştu. Ülke tarihinde sivillere yönelik en kötü saldırı olarak nitelendirilmişti. İsrail bu saldırının ardından Hamas’ı yok etme sözü vermişti.

Blinken Perşembe günü İsrail’e gitmiş ve ardından Arap ülkesini ziyaret etmişti. Şu anda Mısır’da ve Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile görüşmesi bekleniyor.

Savaşın Genişlemesi ABD’yi Endişelendiriyor

Çatışmaların bölgeye yayılmasından endişe duymaya başlayan Amerika, İran’ı bu savaşın dışında kalması konusunda uyardı. Çatışmayı kontrol altına almak için çalışan Blinken, Arap müttefiklerinin yanı sıra Tahran üzerinde etkisi olan Çin ile iş birliği yapmaya çalıştı.

Londra merkezli ajans Reuters haberinde, İran’ın Cumartesi gecesi İsrail’in bombardımanının durdurulmaması durumunda geniş kapsamlı sonuçlar olacağı konusunda uyardığını anımsattı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Kahire ziyaretinden önce bölgenin en güçlü liderlerinden biri olan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile görüşen Blinken, görüşmeyi çok verimli olarak nitelendirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu