Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Devi Bankadan Üst Düzey İşten Çıkarma

Citigroup Üst Yöneticisi (CEO) Fraser yeniden yapılanma kapsamında 300'den fazla üst düzey yöneticinin işine son verildiğini duyurdu.
ABD Devi Bankadan Üst Düzey İşten Çıkarma
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan Citigroup, organizasyonel değişikliklerin sonraki aşamasına geçildiğini ve 300’den fazla üst düzey yöneticinin işine son verildiğini duyurdu.

Citigroup Üst Yöneticisi (CEO) Jane Fraser, konuya ilişkin açıklama yaparak kurumun yeniden yapılanmasına yönelik eylemlerin bazı zor kararları içerdiğini fakat bankanın yapısının stratejisiyle uyumlu hale getirilmesi ve müşterilerine sürekli olarak mükemmellik sunmasını sağlamak için doğru adımlar olduğuna inandıklarını söyledi.

Habere göre üst düzey yönetim ekibi üyeleri, astlarına değişiklikleri özetleyen e-postalar gönderdi.

Fraser açıklamasında “Şirketi yeniden düzenlemek için attığımız adımlar bazı zor ve sonuç doğuran kararlar içeriyor, ancak bunların yapımızı stratejimizle uyumlu hale getirmek için doğru adımlar olduğuna inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynaklara göre bankacılık bölümünde bazı roller birleştirilerek Brad Wayman, birimin yeni operasyon müdürü olarak atandı.

GCM Yatırım Banner

Wayman’ın yerine ipotek ve küçük işletme kredileri sorumlusu olarak Chris McCullough getirildi.

Citi’nin Avrupa’daki en kıdemli bankacılarından biri olan Nacho Gutiérrez-Orrantia’yı bölgedeki yeni bankacılık başkanı olarak atayacağı öğrenildi.

Yeniden yapılanmanın tamamının binlerce kişinin işten çıkarılmasını gerektirebileceği, dün üst düzey yöneticilerin üyelerinin ekipleriyle her bölümdeki yeni yapıyı açıklamak ve hangi kişilerin yeni rollere sahip olabileceğini söylemek için görüşmelerde bulunduğu aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.