Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Borsaları Mayıs’ın Beklenti Altı İstihdamına Rağmen Artıda Açıldı

ABD tarım dışı istihdamı karışık bir tablo sunarken borsa endeksleri haftanın son gününe alıcılı başladı.
ABD Borsaları Mayıs’ın Beklenti Altı İstihdamına Rağmen Artıda Açıldı

ABD borsaları Mayıs ayına ilişkin işgücü rakamlarının açıklandığı güne artıda başladı. Mayıs ayında istihdam 650 bin artış yönündeki beklentilerin altında kalsa da Nisan’a kıyasla 559 binle yüksek artış gösterdi.

Bununla birlikte işsizlik yüzde 5,9’a düşüş beklentilerinden daha iyi gelerek yüzde 5,8’e geriledi. Fakat saatlik ücretler tahminlerin çok üzerinde yükselerek son dönemde iyice artan enflasyon endişelerini körükledi.

İşte bu verilerin ardından Dow Jones Endüstri Ortalaması 34,577.04 puandaki kapanışın ardından yeni güne 34,618.69 puanda başladı.
Dow Jones Endüstri Ortalaması
Kaynak: MarketWatch

TSİ 17.00’a kadar 34,618.69 – 34,726.88 aralığında pozitif bölgede seyreden Dow Jones, aynı dakikalarda yüzde 0,23 artıda seyrederken görüldü. Endeksin en iyi performanslarında ilk beşte Intel, Microsoft, Coca-Cola, Salesforce ve Apple yer aldı.

ABD hisse senedi piyasasının büyük bölümünü kapsayan S&P 500 Endeksi de 4,192.85 puanlık kapanışın ardından açılışı 4,206.05 puan ile yaptı. Yazıma kadar 4,206.05 – 4,219.80 aralığında duran endeks, yeşil renkte işlem gördü.

Endeksin en güçlü üç yükselişi Tesla, Nvidia ve Twitter tarafından kaydedildi. Diğer gösterge endeksler gibi güne kazançla başlayan Nasdaq Kompozit yazım sırasında yüzde 1’in üzerinde primli seyrediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum