Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Borç Limiti Tasarısı Onaylandı, Sırada Biden’ın İmzası Var

ABD Senatosu, borç limitinin artırılarak ülkenin temerrüde düşmesini önleyecek yasa tasarısını onayladı.
ABD Borç Limiti Tasarısı Onaylandı, Sırada Biden’ın İmzası Var
Yorum

ABD’nin temerrüde düşmesini önleyecek kritik gelişmeye bir adım daha yaklaşıldı. Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında uzun zamandır yapılan görüşmelerin ardından, Perşembe günü borç limitinin artırılarak ülkenin temerrüde düşmesini önleyecek yasa tasarısı Temsilciler Meclisi’nde 117’ye karşı 314 oyla kabul edildi.

Anlaşma haberini duyuran ABD Başkanı Joe Biden, “İyi niyetli müzakereler sayesinde, tarihi ekonomik kazanımlarımızı koruyan ve temerrüde düşmeyi önleyen makul, iki partili bir bütçe anlaşmasına vardık.” şeklinde açıklama yaptı.

Bunun ardından Senato’da oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada 36 hayır ve 63 evet oyuyla kabul edildi. Şimdi sırada ABD Başkanı Joe Biden’ın imzası gerekiyor.

ABD’yi temerrüde düşmekten kurtaracak yasa tasarısı Biden tarafından imzalanıp yasalaştıktan sonra borç limiti artırılıp, federal hükümetin nakit sıkıntısı çekmesi engellenmiş olunacak.

Biden Senato Üyelerine Teşekkür Etti

Biden dün yaptığı açıklamada, mümkün olan en kısa sürede tasarının imzasına sunulmasını beklediğini ve böylece ABD’nin dünyanın en büyük ekonomisini inşa etmeye devam etmesi gerektiğini söylemişti.

Bu sabah yaptığı açıklamada ise her iki partiden senatörlerin temerrüdü önlemek için oy kullandığını, bu iki partili anlaşmanın ekonomi ve Amerikan halkı için büyük bir kazanç olduğunu belirtti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu tasarıyı mümkün olan en kısa sürede yasalaştırmayı ve yarın doğrudan Amerikan halkına seslenmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu