Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Başkanı Biden’den Türkiye ve Suriye’ye Destek Mesajı

ABD Başkanı Biden, ekonomi planlarını anlatmak üzere ziyaret ettiği Wisconsin’de Türkiye ve Suriye’ye desteklerini yineledi.
ABD Başkanı Biden’den Türkiye ve Suriye’ye Destek Mesajı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinin ardından tüm dünyanın kalbi adeta burada atıyor. Her yerden sayısız geçmiş olsun mesajı ve destek gelirken, dost ülkeler yardımlarını esirgemiyor. 7,7 ve 7,6 şiddetinde iki depremin meydana geldiği 6 Şubat’ta, Türkiye’ye gereken her türlü yardımın yapılması için talimat verdiğini söyleyen ABD Başkanı Joe Biden’dan bir açıklama daha geldi.

“Bu, 100 yılı aşkın bir süredir bölgede yaşanan en kötü depremlerden biri.” diyen Biden, Amerikan halkının düşünce ve dualarının Türkiye ve Suriye’de depremlerden etkilenenlerle birlikte olduğunu belirtti.

Depremde enkaz altında kalanların cansız bedenlerinin çıkarılmasını izlemenin çok acı olduğunu, hep birlikte hayatını kaybedenlerin yasını tuttuklarını söyledi.

Depremin aşırı güçlü olduğunu, önemli artçıların ve ikinci bir depremin yaşandığını söyleyen Biden, depremin hemen arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradığını aktardı.

Erdoğan’a ABD’nin, arama-kurtarma ekipleri dahil tam desteğini sunduğunu ilettiğini söyledi. “İhtiyaç anında Türkiye ve Suriye halkının desteklenmesine yönelik taahhüdümüzde kararlıyız” diyen ABD Başkanı, Suriye yönetiminde kim olursa olsun kendilerinin hayat kurtarma konusunda en önde gelen bağışçılardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu