Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD ADP İstihdam Mart’ta Beklenti Üstü Geldi

Piyasaların yakından takip ettiği verilerden biri olan ABD ADP özel sektör istihdam verisi yayımladı. Mart ayına yönelik sonuçlar paylaşıldı.
ABD ADP İstihdam Mart’ta Beklenti Üstü Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel piyasaların merakla izlediği verilerden biri olan ABD’de Mart ayına yönelik ADP özel sektör istihdam verisi açıklandı. Şubat ayında 140 bin kişi olan özel sektör istihdamı Mart ayında 184 bin kişi oldu.

Buna göre beklenti 148 bin kişiydi. Raporda yıllık ücretlerin geçen yıla göre yüzde 5,1 arttı kaydedildi.

Geçen ay eğlence ve konaklama başta olmak üzere işe alımların Temmuz ayından beri en büyük artışı gördüğü not edildi. İş kazanımlarının, işe alımların düştüğü profesyonel hizmetler haricinde tüm sektörlerde güçlü olduğu bildirildi.

ADP’nin baş ekonomisti Nela Richardson, Mart ayının sadece ücret artışları açısından değil, aynı zamanda bunları kaydeden sektörler açısından da şaşırtıcı olduğunu söyledi.

En büyük artışın inşaat, finansal hizmetler ve imalat sektöründe yaşandığını aktardı. İş değiştirenlerin maaş artışlarının Mart ayında arttığı bildirildi. İşte kalanlar için aylardır süren istikrarlı yavaşlamanın ardından yıllık maaş artışları yüzde 5,1 arttığı not edildi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında iş değiştirenlerin kazanımlarının dramatik bir şekilde yüzde 10’a yükseldiği bildirildi. Bunun art arda ikinci artış olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.