Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin 10 Yıllık Tahvil Faizi %1,65’le 1 Ayın Yükseğinde İlerliyor

ABD’nin 10 yıllık Hazine tahvil faizi, günün beklenen verileri öncesinde yüzde 1,65’lerde güçlü seyrediyor.
ABD’nin 10 Yıllık Tahvil Faizi %1,65’le 1 Ayın Yükseğinde İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin 10 yıl vadeli Hazine tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y), FED beklentilerine ilişkin bahislerle yüzde 1,65’lerde güçlü işlem görüyor. Dün yüzde 1,682 ile bir ayın yükseğine çıkan gösterge Hazine tahvil getirisi, kapanışı yüzde 1,631’de yaptıktan sonra bugünkü seansa yüzde 1,669’la başladı.

Açılış değeri aynı zamanda gün içi yükseği temsil ederken sonrasında kazançlarının bir kısmını geri verdi. Yine de yüzde 1,6’larda gücünü korudu.

TSİ 14.25’te yüzde 0,022  artda işlem görürken gün içi hareket aralığı yüzde 1,630 – 1,669 oldu.
ABD 10 Yıl Hazine Tahvil
KAYNAK: MarketWatch

Son verilere göre 10 yıllık Hazine tahvil getirisinin 5 günlük kazancı yüzde 6,5’e, bir aylık kazancı yüzde 10,8’e çıktı. 3 ayda yüzde 31’e yakın artarken yıl başından bu yana yüzde 74 artış kaydetti.

Gösterge oranlardaki yükseliş, ABD Başkanı Joe Biden’ın FED Başkanı Jerome Powell’ı ikinci dönem için aday göstermesiyle yönlendirildi. Piyasalar bu haberi FED’in beklenenden önce faiz artırımına gidebileceğine yönelik artan beklentiyle yorumladı.

Diğer taraftan bugün ABD’nin veri takvimi epey yoğun ve yatırımcılar GSYİH büyüme tahmini, PCE enflasyonu ve FOMC tutanakları da dahil olmak üzere bir dizi ekonomik açıklamayı bekliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu