Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Türkiye ve Suriye’ye Milyon Euroluk İnsani Yardımında Bulundu

Avrupa Birliği Komisyonu, deprem nedeniyle Türkiye'ye ve Suriye'ye yapılan yardımlar hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde..
AB Türkiye ve Suriye’ye Milyon Euroluk İnsani Yardımında Bulundu
HABER GİRİŞ

Türkiye’yi 12 gün önce binlerce insanın ölümüne neden olan deprem ile derinden sarıldı. Büyük yıkıntıya neden olan depremden etkilenen vatandaşlara yönelik hem ülke genelinden hem de dünyadan yardımlar gelmeye devam ediyor. Söz konusu desteğe yönelik bir açıklamada Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’ndan geldi.

AB Komisyonu, hem Suriye’yi hem de Türkiye’yi sarsan depremlerin ardından sahada insani ihtiyaçların artarak devam ettiğini söyledi. AB’nin ilk günden itibaren felakete müdahale ettiği ve yardımları arttırdığını belirtti.

AB 5,5 Milyon Euroluk Yardımda Bulundu

Yazılı açıklamada 18 AB üyesinin Türkiye’ye barınak ekipmanı, ısıtıcılar, jeneratörler, mobilya, tıbbi ekipman, hijyen kitleri, yiyecek ve sıcak giysiler gönderdiği aktarıldı.

Bunun yanında Belçika, Fransa, İtalya, İspanya ve Arnavutluk’un sağlık ekipleri konusunda yardım ettiği bildirildi.

Romanya’nın 2 bin çadırı ve 8 bin yatağı Türkiye’ye ulaştırdığı, İsveç’in ise 2 bin 500 yataklı 500 yardım konutunun yola çıktığı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

AB’nin acil ihtiyaçlara yanıt vermek için toplamda 5,5 milyon euroyu tahsis ettiği, bunun 3,2 milyon eurosunun yeni tahsis edilen fonlardan 2,3 milyon eurosunun ise devam eden insani yardım projelerinden aktarılacağı ifade edildi.

Depremden etkilenen Suriye için ise 10 milyon euroluk insani yardım seferber edildiği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.