Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Suriyelilere Ev Sahipliği Yapanları Desteklemeye Devam Ediyor

AB Komisyonu tarafından yapılan açıklamada Suriyelilere ev sahipliği yapanların destekleneceğini duyurdu. Türkiye'ye milyar euroluk taahhüt verildi. Detaylar haberde...
AB Suriyelilere Ev Sahipliği Yapanları Desteklemeye Devam Ediyor
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’ndan bugün yapılan yazılı açıklamada “Suriye ve bölgenin geleceğinin desteklenmesi” konulu 8’inci Brüksel Konferansı’nın sonuçlarına ilişkin detaylar paylaşıldı. AB bölgenin desteklenmesi için 2024 ve 2025 için 2,12 milyar euroluk taahhütte bulundu.

Brüksel Konferansı’nda konuşulan konuların yer aldığı açıklamada “Bu yardım, hem Suriye içindeki Suriyelileri hem de komşu ülkelerdeki Suriyelileri ve onlara ev sahipliği yapanları destekleyecektir. Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak’taki topluluklar.” ifadesi yer aldı.

Bunun yanında AB, Türkiye’deki Suriyeli mültecileri ve hassas durumdaki ev sahibi toplulukları desteklemek için 1 milyar euro taahhütte bulundu.

Avrupa Birliği, 1 Şubat ve 18 Nisan 2024 tarihli Avrupa Konseyi kararları doğrultusunda 2025 taahhütlerinin 2027 yılına kadar olan daha geniş mali paketin bir parçası olduğunun sinyalini verdi.

AB’nin, Suriye halkının BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararı doğrultusunda müzakere edilmiş bir siyasi çözüme ulaşmasını desteklemek ve tüm Suriyeliler için daha parlak bir geleceğin koşullarını yaratmak için elindeki tüm araçları seferber etmeye devam edeceği not edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.