Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Savaşın 106. Gününde Ukrayna’ya Yeni Yardım Açıkladı

Savaşın 106. gününde Avrupa Birliği’nden Ukrayna’ya yeni yardım geldi. Ülkeye destek için kaynaklarını seferber eden AB'nin yeni fonu hakkında detaylar haberde;
AB Savaşın 106. Gününde Ukrayna’ya Yeni Yardım Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz hafta Rusya’ya karşı 6. yaptırım paketini resmen onaylayan Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’ya yeni yardım açıkladı.

Bugünkü duyuruya göre Avrupa Birliği Ukrayna’ya insani yardım için 205 milyon euro daha tahsis etti. Açıklama, AB Komisyonu’nda kriz yönetiminden sorumlu Janez Lenarcic’in Ukrayna ziyareti sırasında geldi.

AB’nin sahadaki kriz müdahalesini koordine etmeye yardımcı olmak için insani yardım kuruluşları ve üst düzey Ukraynalı yetkililerle görüşmek üzere bugün Ukrayna’da olan Lenarcic, yeni yardımı şöyle açıkladı:

“100 günden fazla bir süredir gereksiz acılara ve uluslararası insancıl hukukun sayısız ihlaline tanık olduk. Bu kriz anında, görevimiz en savunmasızların yanında olmaktır. Ukrayna’daki varlığımızı önemli ölçüde artırarak hızlı bir şekilde yanıt verdik. Bu fon ile insani ortaklarımız gıda, su, sağlık, barınma, koruma ve nakit yardımı sağlıyor.”

AB Komisyon Üyesi Lenarcic, Ukraynalılara milyonlarca hayat kurtaran malzeme teslim ettiklerini ve ülkeyi gerektiği kadar desteklemeye kararlı olduklarını ekledi. AB, 205 milyon euro olan son yardımla birlikte Rusya’nın Ukrayna’yı yasadışı işgaline yanıt olarak ülkeye toplam 700 milyon euro fon sağladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın