Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Katkılı Proje ile Tarımda 768 Milyon Lira Hibe Desteği Geliyor

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AB Katkılı Kırsal Kalkınma Destekleri Programı kapsamında 768 milyon lira hibe desteği sağlanacağını bildirdi. Detaylar;
AB Katkılı Proje ile Tarımda 768 Milyon Lira Hibe Desteği Geliyor
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Avrupa Birliği (AB) katkılı Kırsal Kalkınma Destekleri (IPARD-II) Programı kapsamında, hak kazanan çok sayıda projeye toplamda 768 milyon lira hibe desteği sağlanacağını açıkladı.

Hayvancılık ve gıda işleme sektörlerini kapsayan hibe desteklerinin 282 projeye sağlanacağı bilgisini verdi.

Bakan, kırsal kalkınma desteklerine ilişkin açıklamayı sosyal medya platformu X hesabından gerçekleştirdi.

Bakanlık olarak, kırsala yeni yatırımlar kazandırmaya ve istihdam alanları oluşturmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

IPARD-II Programı 13. başvuru çağrısı kapsamında hayvancılık ve gıda sektörlerine yönelik destek verildiğini kaydederken “Değerlendirme süreçleri tamamlanan 282 proje 768 milyon lira hibe desteği almaya hak kazandı.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu projelerin yatırım süreçleri tamamlandığında yaklaşık 1,4 milyar liralık yatırımın Türkiye’ye kazandırılmış olacağını belirtti.

Tarımsal Hibe Destekleri Duyurusu
Kaynak: X / @ibrahimyumakli

Desteklerin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Yumaklı, IPARD-III ilanını da yakında açıklayacaklarının müjdesini verdi.

Öte yandan, IPARD-III’ün önceki projelerden farkının 81 ilde uygulanması olacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.