Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aave V3 Yükseltmesi Sonrası Değerini İkiye Katladı

Bu ayın başlarında Aave üzerinde gerçekleştirilen V3 yükseltmesi, yukarı yönlü fiyat hareketini hızlandırdı.
Aave V3 Yükseltmesi Sonrası Değerini İkiye Katladı
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve Etheruem’ün başını çektiği son günlerdeki yükseliş, altcoinleri yukarıya taşımaya devam ediyor. Son günlerde en çok yükselen altcoinlerden birisi ise Aave oldu.

Kripto para birimi bu ayın başlarındaki V3 yükseltmesinden bu yana yaklaşık yüzde 97’lik artış yaşadı. Aave’nin son 24 saatlik kazançları yüzde 27’ye ulaşmış dururumda.

Aave ile izlenen vadeli işlemlerde tutulan toplam sözleşme sayısı 210 milyon dolara ulaşırken , DeFi üzerinde Aave’de kilitlenen değerin geçen hafta yüzde 10 artarak 14 milyar dolara yükseldi.

Fiyat grafikleri, Aave‘nin Salı günü 240 dolar seviyesindeki mevcut dirence yükselmek için 170 dolar ve 200 dolarda direncin üzerine çıktığını gösteriyor. Fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen Göreceli Güç Endeksi (RSI), rallinin aşırı uzadığını ve desteğin olduğu yerde 220 dolar seviyesine bir düzeltme görebileceğini gösteriyor.

Aaave 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Fiyat hareketi geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Aave’nin V3 yükseltmesinin ardından geldi. Verilere göre, AAVE o sırada 122 dolardan işlem görüyordu. Aave V3, kripto pazarındaki diğer DeFi ürünleriyle rekabet edebilmek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için zincirler arası portallar, yüksek verimlilik modu ve diğer özellikleri tanıttı.

GCM Yatırım Banner

En büyük gelişmelerden biri olan portallar, kullanıcıların Aave’deki varlıkları ile herhangi bir blok zincirinden varlıkları değiştirmesine olanak tanır. Kullanıcılar, bir zincirde Aave’ye yapılan mevduatları temsil eden “aTokens” oluşturabilir ve bunları başka bir zincirde yakabilir. Bu, getiri arbitrajı gibi zincir üstü ticaret stratejilerinin oluşmasını sağlıyor.

Yatırımcı Güveni Artıyor

Yeni özelliklerin geniş pazarda Aave ürünlerine olan güveni artırdığı belirtiliyor. EVODeFi zincirler arası çözümler direktörü Egor Volotkovich, “Büyüme, varlıkların farklı ağlar üzerinden Aave V3 pazarları arasında sorunsuz bir şekilde akmasına izin veren yeni özelliklerle protokole duyulan güven tarafından destekleniyor” açıklamasında bulundu.

Volotkovich, yatırımcıların Aave V3 ile DeFi kredilerinin daha erişilebilir ve güvenli olacağını anladığını ve bu nedenle tüm zamanların en yüksek seviyelerinin çok altında olduğu için tokeni sürekli olarak biriktirmek isteyeceklerini belirtiyor.

Kripto para birimi geçtiğimiz yılın Mayıs ayında 661 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. Aave 3.1 milyar dolar piyasa değerine sahip ve halen bu seviyenin yaklaşık yüzde 60 altında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın