Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AAVE Fiyatı Bu Gelişme Yaklaştıkça Artmaya Devam Ediyor!

Haftalık kazancı yüzde 40'a yaklaşan AAVE fiyatı yükselişini sürdürüyor. Yükselişi etkileyen gelişmeler neler? Detaylar haberde;
AAVE Fiyatı Bu Gelişme Yaklaştıkça Artmaya Devam Ediyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

DeFi TVL’de devam eden ralli sırasında, ekosistemden olumlu haberler ve yenilikler çıkmaya devam ediyor. Aave protokolü V3 yükseltmesi yaklaşırken, yerel tokenı AAVE yılın başından bu yana hızla yükseldi ve son birkaç ayda ilk kez daha yüksek seviyelere ulaştı.

Aave, açık kaynaklı bir likidite protokolüdür ve yaklaşan V3 lansmanı, henüz başlatılmayı bekleyen protokollerden yalnızca biridir.

Kripto muhabiri Collins Wu’ya göre, V3 yükseltmesi zincirler arası varlık işlevleri, topluluk katkı araçları ve Aave protokolünde bir gas optimizasyon modeli sunacak.

Aave Fiyatı 7 Günde Yaklaşık Yüzde 37 Arttı

V3 yükseltmesi yaklaşırken, Aave’nin yerel tokenı, piyasada yükselen diğer kripto ve DeFi tokenlarının ardından son 7 gün içinde yüzde 36.5 oranında fiyat artışı yaşadı.

Aave Fiyat
Kaynak: TradingView

AAVE, yıla 50 dolar gibi bir fiyatla başladı ve şu ana kadar, V3 yükseltmesinin açıklanmasının ardından token 80 doların üzerine çıkmış durumda. Aave yılın başından beri tırmanıyor olsa da, 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 661 dolardan hala çok uzakta.

Dahası, sadece Aave token yükselmekle kalmıyor, aynı zamanda protokolün TVL’si de geçtiğimiz haftalarda bazı önemli yükselişler gerçekleştirdi.

Şu anda Aave protokolü, bir ayda yüzde 21 artışla 4,5 milyar dolarlık kümülatif TVL’ye sahip. Protokol her zaman tüm DeFi ekosistemi TVL’ye en çok katkıda bulunanlardan biri olmuştur. Lido Finance en üstte, ardından MakerDAO ikinci sırada gelmektedir.

Yeni Güncelleme Neler Getirecek?

V3 yükseltmesinin topluluk katkı araçlarını, zincirler arası varlık fonksiyonlarını ve Aave blok zincirinde bir gas optimizasyon modelini tanıttığı söyleniyor. Optimizasyon modelinin blok zincirindeki işlem maliyetlerini yüzde 25’e kadar azaltması ve Aave protokolünü daha verimli ve diğer yükseltmeler için hazır hale getirmesi bekleniyor.

İlk V3 yükseltmesi geçen yılın Mart ayında tanıtıldı ve çığır açan bir protokol olarak tanımlandı. Aave’deki geliştiricilere göre V3 yükseltmesi; portallar, yüksek verimlilik modu, izolasyon modu, gas optimizasyonu, L2 tasarımları, topluluk ve risk yönetimi gibi çeşitli yeni özellikler sağlamakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%