Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

99 Milyon Lot Hisse Hesaplarda! Bedelsiz Sonrası Kayıp Artıyor

Yüzde 150 bedelsiz sermaye artırımı ile 66 milyon lira olan çıkarılmış sermayesi 165 milyon liraya yükselen şirketin pay ödemeleri yapıldı. İşte detaylar;
99 Milyon Lot Hisse Hesaplarda! Bedelsiz Sonrası Kayıp Artıyor
HABER GİRİŞ

Bedelsiz sermaye artırımlarının borsada halka arzlardan sonra bir başka çılgınlığa dönüştüğü görülüyor. Yatırımcılar bedelsiz sonrası artan lotları sevinçle karşılarken, genelde hisse performansının kötüleşmesi kazançları siliyor. Ancak yeniden toparlanma beklentisi de kaybolmuş değil.

Yüzde 150 bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştiren Lider Turizm, 8 Aralık itibarıyla yeni fiyattan borsada işlemlere başlamıştı. Bedelsiz sonra dağıtımı yapılan 99 milyon lot hissenin halk kullanım işlemleri de 8 Aralık itibarıyla başlamıştı. Bugün ise Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) atılan bildirime göre; kaydileşmiş pay senetlerinin artırım karşılıkları ilgili üyelerin müşteri alt hesaplarına 12.12.2023 itibarıyla alacak olarak kaydedildi.

Hisseler bugünkü işlemlerde de düşüş gösterirken, bedelsiz sonrası ilk işlem gününde yüzde 7’ye yakın kazanç görülmüştü. Bugün ise haftalık bazda yüzde 15,48 oranında kayba işaret ediyor.

Lider Turizm’in LIDER kodlu hisseleri TSİ 10:10 sularında yüzde 4,56 düşüşle 53,4 lirada seyrediyor.
LIDER Hisse Fiyatı - 12.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler bedelsiz sonrası yeniden hesaplama yapılarak 56,48 liradan işlemlere başlamıştı. 8 Aralık gününde 62,15 liraya kadar yükselen hisseler, bir süre burada gezdikten sonra dünkü işlemlerde 66,5 liraya kadar tırmanmıştı. Devamında ise sert düşüşe geri döndü.

Lider Turizm hisseleri dünkü işlemleri devre kesicide 55,95 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise 52,75 liradan sert düşüşle başlangıç gerçekleştirdi. Devamında 55 lirayı test etmesine karşın yüzde 5’e yakın kayıpla işlem görerek 52,25 liraya indi. Daha sonra hafif toparlandı ve 54 lira sınırında gezmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler yıllık bazda yüzde 103,88 kazanç gösterse de geçen ayın aynı gününe göre yüzde 26,19 oranında değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın