Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

88,7 TL Hedef Fiyatlı Savunma Devinden Milyon Dolarlık Büyük İş!

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na büyük çaplı sözleşmesine ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
88,7 TL Hedef Fiyatlı Savunma Devinden Milyon Dolarlık Büyük İş!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu konumundaki Aselsan, yurt dışı büyüme adımlarını sürdürüyor. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yurt dışına yönelik büyük çaplı anlaşmasını duyurdu.

Borsa İstanbul’da ASELS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon dolarlık anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Açıklamada, uluslararası bir müşterinin son kullanımı için hava savunma sistemleri ihracatına yönelik bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin toplam bedelinin 20 milyon 265 bin 600 dolar olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceğinden bahsedildi.

Öte yandan Ziraat Yatırım, dün yayımladığı hisse öneri portföyünde, ASELS için hedef fiyatını 88,7 TL olarak belirleyerek model portföyüne eklediğini ve tavsiyesini “al” olarak koruduğunu duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Raporda, önümüzdeki dönemde mevcut jeopolitik koşullar nedeniyle savunma harcamalarında artış beklenirken, ArGe odaklı bilgi birikimi ve ileri teknolojik altyapısı nedeniyle Aselsan’ın yeni önemli sözleşmeler elde etme potansiyelinin yüksek olduğu ifade edildi.

ASELS Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,19 yükselişle 10.817,56 puandan başlarken, haber yazımı itibarıyla geri çekilmeyle 10.770,97 puanda seyrediyor.

Yıllık zirvesi 67,3 TL olan ASELS hisselerinin değeri ise günlük yüzde 0,8‘lik yükselişle 65,05 TL seviyesine çıkmış durumda.

ASELS Hisseleri Bugün Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Aselsan Elektronik Sanayi hisseleri uzun vadede de yatırımcısını güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 14,1, yüzde 7,2 ve yüzde 120,6 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.