Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

81 İlde 81 Millet Bahçesi Hedefi Sürdürülüyor

TOKİ, "2053 Net Sıfır Emisyon" hedefi kapsamında millet bahçesi projelerinin devam edeceğine ilişkin dikkat çekici açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
81 İlde 81 Millet Bahçesi Hedefi Sürdürülüyor
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), “2053 Net Sıfır Emisyon” hedefi doğrultusunda millet bahçesi projelerinin devam edeceğini duyurdu.

TOKİ’den yapılan açıklamada, iklim değişikliğiyle mücadele etmek, şehirlerde yeşil alan miktarını artırmak, vatandaşlar için güvenli sosyal alanlar oluşturmak ve afet durumlarında toplanma alanları sağlamak amacıyla millet bahçesi projelerinin sürdürüldüğü belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “81 ile 81 millet bahçesi” hedefini hatırlatan TOKİ, bazı kesimlerin bu hedefin önemini anlamadığını veya siyasi nedenlerle karşı çıktığını ifade etti.

Açıklamada, millet bahçelerinin şehirler için sosyal, ekonomik ve iklimsel katkılar sağladıkça öneminin daha iyi anlaşıldığı vurgulandı.

TOKİ, muhalefet ve bazı basın kuruluşlarının yeşil alanları artıran, karbon emisyonlarını düşüren ve vatandaşlara sosyal bir yeşil hayat sunan millet bahçelerine karşı çıkmalarını hayretle karşıladıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Millet bahçesi projelerinin yapım aşamalarının, faaliyet verimliliği ve bakımı gibi teknik meseleler her bahçede ayrı ayrı kontrol ve takip edildiği vurgulandı.

6 Şubat depremi sonrası afet bölgesinin ihyası ve inşasının öncelikleri olduğunu bildiren TOKİ açıklamasında, yaşanan depremin toplanma alanlarının önemini bir kez daha ortaya koyduğunu aktardı.

Bu bağlamda, tasarruf tedbirlerinin dikkate alınarak, 2053 Net Sıfır Emisyon hedefi kapsamında yapımı devam eden millet bahçesi projelerinin tamamlanacağının altı çizildi.

TOKİ, projelerin Türkiye’nin dört bir yanındaki ilçelerden gelen talepler doğrultusunda şekillendiğini ve şehirlerin ihtiyaçlarına göre planlandığı kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın