Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

70 Milyondan Fazla XRP Coin Hareket Halinde! Neler Oluyor?

Kripto takip platformu Whale Alert, gün içinde 70 milyonun üzerinde XRP tokenın hareket halinde olduğunu tespit etti. Bu coinler nereye taşınıyor? Detaylar;
70 Milyondan Fazla XRP Coin Hareket Halinde! Neler Oluyor?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası çalkantılı bir haftaya başlarken, hemen tüm kripto varlıkların hareketleri dikkat çekiyor. Son 24 saat içinde çok sayıda XRP tokenını kapsayan büyük hareketler meydana gelirken, pek çok yatırımcı, bu hareketlerinin amacının ne olduğunu merak ediyor.

Toplamda 70 milyonun üzerinde XRP’nin hareket halinde olduğu ve bunların bir kısmının bilinen Binance adreslerinden çıktığı ortaya koyuldu.

Kripto piyasasındaki önemli balina hareketlerini ve transferleri takip eden Whale Alert platformu, ilk olarak Binance borsasından yaklaşık 13,5 milyon dolar değerinde 28.218.783 XRP transfer edildiğini tespit etti.

İkincisinde, borsadan yaklaşık 12,4 milyon dolar değerinde 26.234.427 adet XRP aktarıldığı belirtildi.

Whale Alert'ten XRP Hareketleri
Kaynak: X / @whale_alert

Sonuncusunda ise bilinmeyen bir cüzdandan yaklaşık 14,9 milyon dolar değerinde 30.820.000 XRP aktarıldığı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Tüm Bu XRP’ler Nereye Gitti?

Pazar uzmanları, toplamda yaklaşık 54 milyon token içeren ilk iki işlemin, daha önce Binance tarafından aktive edilmiş olan iki adrese gittiğini belirtti.

Dolayısıyla bunun belki de güvenlik nedeniyle başlatılan bir iç operasyon olmasının kuvvetle muhtemel olduğundan ve Binance’in, fonları bir güvenlik protokolü uyarınca soğuk depoya veya farklı adreslere taşımasının tamamen mümkün olduğundan bahsedildi.

Neredeyse 15 milyon dolar değerindeki üçüncü işlemin ise 2022 yılında Ripple tarafından daha önce aktive edilmiş bir hesaptan yapıldığı ve bu transferin, kripto para borsası Bitstamp’a gerçekleştiği bildirildi.

Bunun standart bir prosedür olduğu, Ripple’ın yıllardır Bitstamp’a ve diğer kripto para borsalarına tasfiye etmeleri için XRP gönderdiği ifade edildi. Dolayısıyla bu transfer özelinde, ortada sıra dışı bir durumun olmadığının altı çizildi.

XRP Fiyatı 24 Haziran'da Düşüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük altıncı kripto varlık konumundaki XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,47 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.