Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

6 Haftanın En Düşüğünden Dönen Alarko Holding Hisseleri %2 Arttı

Güne 11,50 liradan başlayan Alarko Holding hisseleri 11,23 – 11,60 arasında hareket ederek, kayıplarını azalttı.
6 Haftanın En Düşüğünden Dönen Alarko Holding Hisseleri %2 Arttı
Son Güncelleme: 

Alarko Holding A.Ş. (ALARK) hisseleri son beş günlük işlem döneminde hem tavan fiyatı hem de son haftaların en düşüğünü gördü. Hisseler 17 Aralık Cuma günü 13,11 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Aynı gün belirgin bir düşüş gerçekleştirerek haftayı 12 TL’nin altından tamamladı.

Pazartesi günü 11 TL üzerindeki yolculuğunu sürdüren Alarko Holding hisseleri Çarşamba günü 10,50 ile haftalık en düşük seviyeye indi. Bu fiyat aynı zamanda 12 Kasım’dan bu yana kaydedilen en düşük seviyeyi ifade ediyor.

6 haftanın en düşük seviyesinden toparlanmaya geçen hisseler, alıcılı bir seyir izliyor.
Alarko Holding Hissesi %2,05 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Alarko Holding hisseleri saat 14.00’te %2,05 artışla 11,45 TL’den işlem görüyor. Hisseler oldukça dalgalı bir performans gösterdiği haftalık dönemde %4,50 oranında değer kaybetti. Aylık getirisi %4 ile sınırlı düzeyde olurken, yıllık dönemde %51,50 oranında kazandırdı.

Hisselerin yıllık bazda kaydettiği en düşük fiyat geçen yıl bugün gördüğü 7,43 olmuştu. Teknik bakımdan değerlendirildiğinde 11,4333 pivot seviyesi olarak işaret ediliyor.

Yukarı yönlü isteğin devam etmesi durumunda birinci direnç 11,6166, ikincisi 11,7933 olarak işaret ediliyor. Destek seviyeleri ise 11,0533 ve 11,2466 olarak izlenecek.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Analistler Alarko Holding’in dün yaptığı özel durum açıklamasının hisseler üzerinde nötr etki yaratacağını öngördü. Şirket açıklamasında, İshak Alaton Holding A.Ş., Leyla Alaton ve Vedat Aksel Alaton arasında imzalanan bir hisse devir sözleşmesi kapsamında, ilgili kişilere ait payların İshak Alaton Holding A.Ş.’ye devredildiğine dair noter yazısının şirkete ulaştığını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu