Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

6,2 Milyon TL Kâr Yazan Tekstil Şirketi Temettü Kararını Verdi

Son bilançosunda 6,2 milyon liraya yakın kâr elde eden Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., temettü işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı.
6,2 Milyon TL Kâr Yazan Tekstil Şirketi Temettü Kararını Verdi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın son dönem bilançosunu açıklayan şirketler temettü dağıtımı için yönetim kurullarından çıkan kararları duyurmaya devam ediyor. Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştı.

Genel kuruldan çıkan kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklama yapan şirket, yatırımcısı için iyi haberler vermedi.

Kurulda, Rodrigo Tekstil’in 6.186.039,00 TL olan 2023 yılı kârının yatırımcılara temettü olarak yansıtılmamasına karar verildiği bildirildi. Geçen yılın kârının, geçmiş yıl zararlarına mahsup edileceği bilgisi paylaşıldı.

RODRG Hisse 27.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada RODRG koduyla işlem gören şirket hisseleri, yönetim kurulundan çıkan temettü kararının paylaşıldığı günde pozitif bölgede yer aldı.

Yıllık primi yüzde 50’yi, haftalık artışı ise yüzde 5’i aşan RODRG, yazım anında yüzde 2’ye giden artışıyla 93,3 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.