Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

450-1150 TL Doğalgaz Yardımı için Başvurular Başladı

İhtiyaç sahibi hanelere yönelik 450 ila 1.150 lira aralığındaki Doğalgaz Tüketim Desteği için başvurular bugün başladı. Detaylar aşağıda;
450-1150 TL Doğalgaz Yardımı için Başvurular Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında yaptığı konuşmada doğalgaz desteğinin devam edeceğini açıklamıştı. Bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda doğalgaz yardımı için başvurular başladığı belirtildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteğinde başvuruların bugün itibarıyla başladığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyuru
KAYNAK: Twitter

Doğalgaz Tüketim Desteğine başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını belirten Bakan Yanık, “Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden Bakanlığımızca sunulan Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvurularını yapabilecek” dedi.

Ödemelerin Mart ayı içerisinde yapılacağını hatırlatarak iki dönemlik belirlenen destek tutarının 450 TL – 1.150 TL arasında değişeceğini aktardı.

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğalgaz aboneliği olan bütün vatandaşların destekten yararlanabileceğini bildiren Bakan Yanık şunları söyledi:

GCM Yatırım Banner

“Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak.”

Sağlık raporu bulunan kronik hastalara yüzde 5 ek ödeme yapılacağını söyleyen Bakan Yanık, elektronik ortamda alınacak başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca detaylı inceleceğinin ekledi.

Doğal gaz desteğinden faydalanmak isteyenler  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti adresinden başvuru yapabilecekler. Bakanlık tarafından yapılacak değerlendirmelerin ardından, kimlerin hak kazandığı belli olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın