Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

4 Doları Aşan Coinde Yüzde 80’lik Artış Bekleniyor

Kripto para piyasasında çılgın günlerin geri dönmeye başladığı görülüyor. Altcoin ve meme coinlerdeki yükseliş öne çıkarken, boğa sinyalleri güçleniyor.
4 Doları Aşan Coinde Yüzde 80’lik Artış Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası bir süredir özlenen yükseliş hareketlerini son birkaç haftadır yeniden göstermeye başladı. Ancak bir anda gelen düşüşler korkunun artmasına neden olurken, özellikle altcoin ve meme coinlerdeki yükseliş yatırımcıları bu tarafa çekiyor. Yeni hafta BTC ve ETH tarafından sert düşüşle başlarken, öne çıkan isimler değişiyor.

Geçen hafta sadece 7 günde yüzde 216 artış gösteren Bonk, kazançlarıyla bitcoini 16’ya katlamıştı. Bir ayda yüzde 1000 yükselen meme coin, bu hafta yerini Synthetix’e (SNX) bırakacak gibi görünüyor.

SNX 24 saatte yüzde 10’dan fazla yükseliş gösterirken, 7 günde yüzde 22,5 ve 1 ayda yüzde 75 yükseldi. Altcoin 1 yılda yüzde 137,5 getiri sunarken, 4 doların üstünü yeniden test etmesi, yüzde 80 oranında yükseliş potansiyeline işaret etmesine neden oldu.

27 Kasım – 11 Aralık arasında güçlü yükseliş gösteren SNX, 3,25 dolardan 4,50 doların üstüne yerleşmeyi başardı.
SNX Fiyatı - 11.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

TSİ 16:25 sularında yüzde 12’den fazla yükselişle 4,70 dolarda gezen coinin 4 doların üstünde kalıcılık sağlaması durumunda yüzde 80 daha yükseliş göstererek 7 doların üstüne yerleşmesi tahmin ediliyor.

MACD göstergesinin haftalık grafikte pozitif eğilimi sürdürdüğüne dikkat çekilirken, yükseliş histogramında önemli bir artış olduğu söyleniyor. Buna karşın Fibonacci geri çekilme seviyelerinin yüzde 23,60 seviyesindeki yükseliş eğiliminin zayıflama direncini yansıttığı gözleniyor.

GCM Yatırım Banner

4,22 dolarda önemli bir destek olduğu görülürken, bunun altında oluşabilecek bir akşam yıldızı formasyonunun sinyali alındığına dikkat çekiliyor. Bu formasyonun oluşması ise satıcıları yeniden sahneye çıkarabilir. Anlaşılan o ki SNX kritik bir eşik seviyede bulunuyor. Eğer bu seviyenin üstünde kalmayı başarırsa yüzde 80 daha yükselerek 7,5 dolar seviyelerine yerleşebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.