Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4,32 Dolar Üzerine Çıkamayan Bakır %1 Kayıpla İlerliyor

Yüzde 1’in üzerinde kayıpla ilerleyen bakır, günün en çok emtiaları arasında ilk sıralarda yer alıyor.
4,32 Dolar Üzerine Çıkamayan Bakır %1 Kayıpla İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde güçlenen dolar endeksi ve Çin’in fiyat kontrolü hamlesiyle değer kaybeden bakır, bugün de günün en çok düşen emtiaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dün en son 4,3175 dolardan işlem gören kırmızı metal, bugüne 4,3167 dolarla açılış yaptı.

Asya seansında yatay seyreden bakır, TSİ 03.30’dan sonra gerileyerek TSİ 06.00’ya kadar düşüş trendini sürdürdü. Yeniden dalgalanan değerli metal gün içi düşük seviyesini TSİ 09.00’dan önce 4,2625’le kaydetti.

TSİ 12.26’da yüzde 1,20 kayıpla ilerleyen ons türü bakır, yine de yıllık bazda yüzde 61’in üzerinde değerlendi.
Bakır Yüzde 1 Üzeri Kayıp
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında bakırın bir aylık performansı ise yüzde 5’in üzerinde eksiye işaret etti. Bakır düşüşü sürdürürken Amerikan dolar endeksi ise 92 altında olsa da en düşük 91,71’i gördü.

Yazım sırasında yüzde 0,04 ekside ilerleyen doların son günlerdeki yükselişi FED’in şahin duruşuyla desteklendi.

Diğer taraftan kısa süre önce 4,88 dolarla rekor kıran bakırın aşağı yönde hareketleri, özellikle Çin’in fiyat kontrolü amacıyla önlemler alacağını duyurmasıyla yönlendirildi. Aynı zamanda Çin bakır ihracatının Mayıs ayında üçüncü ayda geçen yılın Mart ayından bu yana en yüksek seviyede gerçekleştiğini ortaya serdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu