Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

37,70 TL’ye Çıkacak Hisse için Yüzde 51 Getiri Beklentisi

İnfo Yatırım bugün yayımladığı raporla, Kalekim hissesini araştırma kapsamına aldığını açıklayarak hedef fiyat verdi. Detaylar haberde;
37,70 TL’ye Çıkacak Hisse için Yüzde 51 Getiri Beklentisi
HABER GİRİŞ

İnfo Yatırım tarafından bugün Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM) paylarına ilişkin rapor paylaşıldı. İnfo Yatırım Kalekim hissesini araştırma kapsamına aldığını açıklayarak, hedef fiyatını güncelledi.

Demografik yapı kaynaklı gelişmelerin konut talebini artırdığına işaret eden aracı kurum, Kalekim’in inşaat yapı malzemeleri sektöründeki konumunun olumlu olduğunu vurguladı.

İnfo Yatırım, KLKIM payları için hedef fiyatını yüzde 51 getiri potansiyeli ile 37,70 lira olarak belirleyerek, coverage kapsamına aldığını duyurdu.

Raporda, sıkı para politikaları ve yüksek faizlerle yaşanan ekonomik daralmanın 2024’te yerini resesyon endişelerinin uzaklaşmasına ve global tarafta büyüme odaklı strateji ile faiz indirimlerine bırakacağı öngörüldü.

Bu kapsamda Kalekim’in, Romanya’da güçlü büyüme beklentisi ve Irak’taki ihracat canlılığının şirket değerini artıracak önemli katalizörlerden olacağı ileri sürüldü.

GCM Yatırım Banner

Yaklaşık 80 ülkeye ihracat yapan Kalekim’in artan girdi maliyetlerine karşılık güçlü yapısıyla gerçekleştirdiği fiyat ayarlama gücü ile sürdürülebilir büyümesini sürdüreceği tahmin edildi.

Paratic Piyasalar Kalekim Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada KLKIM koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 124,97 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 4,26 değer kaybederken, haftalık bazda yüzde 6,46 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içinde 25,76-26,36 lira aralığında işlem gören şirket payları TSİ 10.48 itibarıyla yüzde 4,56 artışla 26,16 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.