Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

33 Milyon Pay Satışı! AHGAZ’da Ne Oluyor?

Ahlatcı Doğal Gaz hisselerine sahip olan 3 genel müdür tüm paylarını sattığını duyurdu. 33 milyon lirayı aşan pay satışının detayları şöyle:
33 Milyon Pay Satışı! AHGAZ’da Ne Oluyor?
HABER GİRİŞ

Şirketlerde yapılan büyük pay alış ve satışları son dönemde dikkat çekiyor. Büyük pay satışlarına ve sermayedeki oy hakkı sıfırlanmasına bugün bir yenisi eklendi. Akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen 3 bildirimle Ahlatcı Doğal Gaz sermayesinde 33 milyonu aşan pay satışı gerçekleştiği öğrenildi. Satışların ardından Ahlatcı Doğal Gaz’dan kurumsal yatırımcılara pay satışı açıklaması geldi.

KAP’a yapılan bildirimlerin birinde Ahlatcı Metal Rafineri Anonim Şirketi Genel Müdürü İsmail Şahin’in sahip olduğu 8.049.237 TL nominal tutarlı satış işlemi yapıldı. Şahin’in şirket sermayesinde pay ve oy hakkı bu satışla birlikte sıfırlandı.

İkinci bildirimde ise AHL Doğalgaz Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Kasım Kahraman’ın sahip olduğu 10.321.975 TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleşti. Satış sonucunda Kahraman’ın Ahlatcı Doğal Gaz’daki oy hakkı sıfırlandı.

Bir diğer bildirimde ise Ahlatcı Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Aydın Doğu Gerçek’in sahip olduğu 14.857.950 TL nominal tutarlı satış işlemi yapıldı. Bu satış sonucunda da Gerçek’in payları sıfırlanmış oldu.

Üç pay satış bildiriminin ardından Ahlatcı Doğal Gaz’dan bir açıklama geldi ve kurumsal yatırımcıya pay satışı yapıldığı bildirildi. Açıklamada, toplamda 33.229.162 adet payın, 19.12.2023 tarihinde özel emir blok satış yöntemiyle kurumsal yatırımcıya satış işlemi gerçekleştirildiği konusunun şirkete bildirildiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan satışlar dikkat çekerken, yatırımcı satışların nedenini merak etmeye başladı. Satışların ardından AHGAZ kodlu hisseler TSİ 17:20 sularında yüzde 1,47 düşüşle 11,43 lirada seyretmeye başladı.

Hisseler 22 Aralık 2022 tarihinde 66 liradan işlem görmeye başladı. 6 Haziran 2023’te yüzde 1150 bedelsiz sermaye artırımı yapıldı ve yeni fiyatla 8,39 liradan işlemlere başladı. 6 Eylül’de 15,44 liraya kadar yükselen AHGAZ düşüş eğilimiyle işlem görüyor ve 11 lira bandına kadar gevşemiş durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.