Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

3 Ödeme Hizmeti Şirketinin Faaliyet İzni Kapsamı Genişletildi

Merkez Bankası’nın 3 ödeme hizmetleri şirketinin faaliyet izni kapsamının genişletilmesine ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
3 Ödeme Hizmeti Şirketinin Faaliyet İzni Kapsamı Genişletildi
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 3 ayrı ödeme hizmetleri şirketinin faaliyet izni kapsamının genişletilmesine karar verdi. İlgili kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aköde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., Ceo Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. ve Pratik İşlem Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.’nin faaliyet izni kapsamının genişletilmesine karar verildi.

Söz konusu kararların Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun uyarınca alındığı bildirildi.

Aköde, 2018 yılında 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve buna bağlı olarak çıkarılan sair ikincil düzenlemeler kapsamında ödeme hizmetleri sunmak ve elektronik para ihraç etmek üzere kuruldu.

Pratik İşlem Ödeme ise fatura tahsilatı, abonelik işlemleri, kart dolumu, oyun pini satışı, anlaşmalı şirketler aracılığıyla cep telefonu satışı gibi konularda hizmet veriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.