Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

3. Çeyrek Kazancı Beklentileri Aşan Walmart, Görünümünü Yükseltti

Walmart'ın beklenen çeyreklik bilançosu yayımlandı. Kazanç ve gelir cephesinde beklentileri aşan Walmart, görünümü de yükseltti.
3. Çeyrek Kazancı Beklentileri Aşan Walmart, Görünümünü Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li perakendecilik devi Walmart, mali yılın üçüncü çeyreğinde beklentileri aşan rakamlarıyla gündeme geldi. Aynı zamanda hisse başına düzeltilmiş kazancın, önceki 6,20 ila 6,35 dolar arasındaki beklentilerine kıyasla 6,40 dolar civarında olacağını söyleyerek yıl için tahminini de yükseltti.

31 Ekim’de sona eren mali üçüncü çeyrekte Walmart, hisse başına 1,45 dolarlık kazanç açıkladı. 140,53 milyar dolarlık geliri de beklentilerden 5 milyar dolar yüksek geldi.

TSİ 16.00’da yüzde 1 artıda fiyatlanan Walmart, pozitif açılışa işaret etti.
Walmart Hisse Yükseliş Çeyreklik Bilanço
KAYNAK: MarketWatch

Walmart’ın ABD’deki e-ticaret satışları, bir önceki çeyreğe göre yüzde 8 veya iki yıllık bazda yüzde 87 arttı.

Walmart Başkanı ve CEO’su Doug McMillon bilançoda; “Güçlü satışlarımız ve küresel kâr artışımız ile ivmemiz devam ediyor” dedi.

ABD marketinde pazar payı kazandıklarını ve dünya çapında daha fazla müşteri ve üyenin mağazalara döndüğünü söyledi. Aynı zamanda ileriye dönük olarak, müşteriler ve üyeler için harika bir tatil sezonu sunacak insanlara, ürünlere ve fiyatlara sahip olduklarını ekledi.

Düşük fiyat vurgusuyla ünlü Walmart, yükselen fiyatlar döneminde daha iyi koşullara sahip perakendeciler arasında olduğu için tüketiciler etiket şoku hissettikçe durumdan faydalandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu