Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

3. Çeyrekte Kâra Geçen Trivago Hisseleri Güçlü Yükseliyor

Seyahat hizmetleri şirketi Trivago’nun açıkladığı güçlü çeyreklik bilançosu piyasalarda memnuniyetle karşılandı. Açılış öncesinde güçlü yükselen hisseler kazanımlarını seans içine genişletti.
3. Çeyrekte Kâra Geçen Trivago Hisseleri Güçlü Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Trivago, birçok Avrupa ülkesinde ve ABD’de aşılama programlarının toparlanmaya yol açması nedeniyle üçüncü çeyrekte kâra geçti. Kazanç raporunda 5,53 milyon euro kâr açıklarken bu önceki yılın 2,31 milyon euro zararıyla karşılaştırıldı. Ancak yine de sonuçlar 2019’daki aynı dönemin altında kaldı.

30 Eylül’de sona eren üç aylık gelir, iki katından fazla artarak 138,6 milyon euroya ulaştı. Şirket, yönlendirme gelirinin 58,3 milyon eurodan 136,1 milyon euroya yükseldiğini söyledi.

TSİ 16.50’de yüzde 7,7 artıda fiyatlanan hisseler, 2,7500 – 2,9300 dolar aralığında hareket etti.
Trivago Hisse Güçlü Yükseldi
KAYNAK: MarketWatch

Böylece 2 buçuk ayın yükseğini test etti. Hisseler 5 günde yüzde 15’e yakın değerlenirken bir yılda yüzde 130 artış kaydetti.

Bununla birlikte hissedarlara mektubunda kalan seyahat kısıtlamaları göz önüne alındığında, Ekim ayında yaz aylarına kıyasla iyileşme yolunun düzleştiği konusunda uyardı.

Önümüzdeki aylarda kuzey yarımkürede pandeminin gelişimi hakkında bazı belirsizlikler devam ettiğinden kış boyunca seyahatlerde tam bir toparlanma beklemeyen Trivago; “2022 baharı ve yaz başlarında, Amerika ve Avrupa’da seyahat talebinin ve davranışının salgın öncesi seviyelere yaklaşmasını ve bu bölgelerde şehir ve uluslararası seyahatte güçlü bir toparlanma olmasını bekliyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.