Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

3 Ay Önce Halka Arz Olan Enerji Şirketinden Temettü Duyurusu!

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde yönetim kurulunun temettü önerisini paylaştı. Detaylar haberin devamında;
3 Ay Önce Halka Arz Olan Enerji Şirketinden Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük jeotermal ve rüzgâr enerji santrali yatırımcıları arasında yer alan Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yönetim kurulunun kâr payı dağıtımına ilişkin kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da MOGAN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, yasal kayıtlara göre 2023 hesap dönemi için net dağıtılabilir dönem karı oluşmadığından herhangi bir kar dağıtımı yapılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Ayrıca, söz konusu teklifin, 2023 faaliyet dönemine ilişkin olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağından bahsedildi.

28-29 Şubat ve 1 Mart 2024 tarihlerinde halka arz edilen şirketin 262 milyon 635 bin TL nominal değerli payı, 11,33 TL fiyatla satışa çıkarılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Halka arza, yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 1,47 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 13,77 katı talep gelmişti.

MOGAN Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,14 değer kazanarak 10.165,52 puandan tamamlarken, MOGAN hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 24 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,9‘luk düşüşle 12,2 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

MOGAN Hisseleri 12 Haziran'da Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mogan Enerji hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 8,8 ve yüzde 22,6 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.