Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

23 Yıllık Borsa Tarihi Olan Şirket için Hedef Fiyat Açıklandı

Halk Yatırım ve AK Yatırım'dan Logo Yazılım'ın 2023 yılı 3. çeyrek bilançosu sonrasında hedef fiyat açıklaması geldi. Detaylar haberde...
23 Yıllık Borsa Tarihi Olan Şirket için Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. dün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirketin 9 aylık kârı 455.683.000 TL oldu. Böylece geçen geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 artış göstermiş oldu. Şirketin bilanço açıklamasından sonra iki kurumdan hedef fiyat değerlendirmesi geldi.

Buna göre Halk Yatırım, bugün yayımladığı bültende şirketin kârının kurumun beklentilerine yönelik arttığını belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Logo Yazılım’ın beklentilerimizle uyumlu olan 3Ç23 finansallarının ardından yılsonu beklentilerimizi sürdürmeyi uygun buluyoruz. Özellikle güçlü net nakit pozisyonundaki iyileşmeye ek olarak, tekrarlayan gelirler tarafındaki artışın ilerleyen dönemlerde karlılığı destekleyeceğini düşünüyoruz.”

Kurum bu kapsamda Logo Yazılım için 90,90 TL olan hedef fiyatın korunduğu ve sunduğu prim potansiyeli doğrultusunda ‘TUT’ tavsiyesinin ‘AL’ olarak revize edildiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

AK Yatırım, şirketin 3Ç23 sonuçlarının genel olarak tahminlere paralel gerçekleştiğini belirtti.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“12 aylık PT’miz olan 90,60 TL’yi koruyoruz. Hisse fiyatındaki yakın zamanda yaşanan aşağı yönlü hareketler yukarı potansiyeli yüzde 44’e çıkarmıştır, bu nedenle notumuzu “Nötr “den “Endeks Üzeri Getiri”ye yükseltiyoruz.”

Şirket Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre şirketin temelleri 1984 yılında atıldı. 1986 yılında 4 farklı ülkede kuruldu. Şirket 2000 yılında halka arzını gerçekleştirdi. LOGO kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Şirketin güncel olarak halka açıklık oranı yüzde 66,37’dir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.